Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

UNIQA GO

UNIQA Go

Zbieraj punkty za poprawną i bezpieczną jazdę
Odbieraj nagrody

Bądź bezpieczny z UNIQA Go!
Bezpieczniejsza jazda = więcej punktów


  • UNIQA Go rozpoznaje, kiedy używasz lub nie używasz telefonu komórkowego podczas jazdy
  • zalecamy używanie zestawu głośnomówiącego do rozmów telefonicznych
  • dzięki analizie Twojej jazdy uzyskasz ocenę prędkości, przyspieszenia, hamowania, techniki pokonywania zakrętów i skupienia uwagi w niebezpiecznych miejscach

Twoja bezpieczna jazda będzie nagradzana.

  • dzięki UNIQA Go zbierasz cenne punkty podczas każdej jazdy samochodem
  • im lepiej jedziesz, tym więcej punktów zdobywasz
  • możesz wymienić te punkty na wspaniałe nagrody

Dzięki swojej bezpiecznej jeździe możesz zbierać dodatkowe punkty i szybciej dotrzeć do następnej nagrody

  • UNIQA Go automatycznie wykrywa, gdy jedziesz samochodem
  • nie musisz uruchamiać aplikacji
  • automatycznie zbierasz punkty za swój styl jazdy

Apple App Store

Pobierz >>

Google Play Store

Pobierz >>

Dowiedz się więcej 

Jak dokładnie działa UNIQA Go?

Korzystając z GPS w Twoim telefonie, UNIQA Go automatycznie rozpoznaje, kiedy podróżujesz swoim samochodem, To, co musisz zrobić, to zarejestrować się po ściągnięciu aplikacji i wyrazić wszystkie wymagane zgody. Od tej chwili UNIQA Go będzie uruchamiała się automatycznie po wykryciu aktywności, jaką jest prowadzenie pojazdu. Prowadząc samochód automatycznie zbierasz punkty przyznawane za Twój styl jazdy. Za każdą minutę, w której prowadząc samochód, nie korzystasz z telefonu komórkowego, do Twojego konta dopisywany jest 1 punkt. Ponadto raz w tygodniu zarabiasz dodatkowe punkty, co jest uzależnione od Twojego stylu jazdy i osiągniętych wyników. Im lepiej jeździsz, tym więcej punktów zarobisz na wybrane przez Ciebie nagrody.

W jaki sposób analizowany jest styl jazdy (przygotowanie wyników analizy)?

UNIQA Go stara się przeanalizować Twoje podróże w oparciu o różne informacje, jak punkty podróży wg GPS, wartości odczytane z czujników w smartfonie czy dostosowanie prędkości i udziela Ci możliwie najbardziej szczegółowej informacji zwrotnej na temat różnych elementów Twojego osobistego stylu jazdy. Tych pięć elementów to wchodzenie w zakręty, prędkość, przyspieszenie, hamowanie i miejsca niebezpieczne.


W jaki sposób UNIQA Go rozpoznaje, że prowadzę samochód?

Aplikacja rozpoznaje aktywność, jaką jest prowadzenie pojazdu, za pomocą czujników wbudowanych w smartfon i uruchamia GPS. Po przekroczeniu prędkości 20 km/h aplikacja rozpoczyna nagrywanie podróży i zatrzyma proces albo po wykryciu aktywności „chodzenie”, albo w przypadku, gdy GPS nie odnotuje istotnej zmiany położenia przez okres 4 minut.

W jaki sposób mierzone są elementy istotne dla określenia wyniku?

Zasadniczo rozróżniamy między elementami odnoszącymi się do zdarzenia i elementami odnoszącymi się do trasy. W przypadku elementów odnoszących się do zdarzenia mierzona jest częstotliwość, z jaką dochodziło do krótkiego, punktowego zdarzenia, tj. jak często w czasie Twoich podróży dochodziło do znacznego przyspieszenia czy ostrego wejścia w zakręt. W tego typu przypadkach, wykrycie nawet jednego takiego zdarzenia skutkuje odjęciem punktów.
W przypadku elementów odnoszących się do trasy mierzymy, jak długo trwa zdarzenie i jaka jest jego forma. Dotyczy to zwłaszcza prędkości i użycia telefonu komórkowego.


W jaki sposób obliczana jest liczba moich punktów?

Jeden punkt jest przyznawany za każdą minutę, w której nic Cię nie rozprasza w trakcie jazdy. Punkty te są dodawane do Twojego konta bezpośrednio po podróży. Jeśli przyznano Ci dostęp do otrzymywania powiadomień w trybie push, otrzymasz w ten sposób informację, że podróż została rozliczona oraz o możliwości sprawdzenia szczegółowych informacji o podróży.

Kiedy otrzymane punkty zostaną przypisane do mojego konta?

Raz w tygodniu, w poniedziałek, punkty dodatkowe zostaną dodane do Twojego konta. Liczba punktów na koncie to wynik za poprzedni tydzień, tym samym możesz otrzymać max. 100 dodatkowych punktów.

Czy zbieram punkty korzystając z zestawu głośnomówiącego czy z aplikacji do nawigacji?

Do wykonywania rozmów telefonicznych możesz korzystać z zestawu głośnomówiącego w samochodzie, albo korzystać z systemu nawigacyjnego i nadal zbierać punkty. To samo dotyczy funkcji Car Play w telefonach z systemem iOS czy aplikacji Auto w telefonach z systemem Android.

Jakie jest zużycie baterii przez aplikację UNIQA Go?

Rozpoznanie podróży odbywa się automatycznie i przebiega w tle.
Oczywiście ciągłe korzystanie z GPS w tle odbija się na wydajności baterii. UNIQA Go stara się zużywać jak najmniej energii. Z tego względu nadal koncentrujemy się na dalszym rozwoju działań, które pomogą oszczędzać Twoją baterię. Aby oszczędzić jak najwięcej energii, korzystamy ze wszystkich funkcjonalności, których dostarcza nam system operacyjny Twojego telefonu.


Aplikacja nie rozpoznała mojej podróży mimo odbioru sygnału GPS na telefonie z systemem Android

I tak, jeśli aktywowałeś opcję oszczędzania baterii, system operacyjny mógł uniemożliwić UNIQA Go rozpoczęcie działania w tle. Należy upewnić się, że nie została aktywowana opcja oszczędzania baterii przy włączeniu UNIQA Go  oraz że dozwolone są działania w tle.

Czy zbieram punkty jeśli nie mam karty SIM w telefonie?

Tak, o ile urządzenie jest połączone z siecią wifi, co umożliwia transfer danych na serwer w celu obliczenia wyników. 

Wymagane zgody - system Android

Abyś mógł właściwie korzystać z UNIQA Go, potrzebujemy  pewnych zgód, które należy potwierdzić na telefonie w trakcie instalowania aplikacji. Zgód tych wykorzystujemy wyłącznie na potrzeby aplikacji UNIQA Go.

Aby zapewnić prawidłowe działanie UNIQA Go musimy mieć m.in. prawo do

- Lokalizacja, punkty GPS – na potrzeby zbierania punktów
- Status telefonu – aby stwierdzić, czy w danej chwili używasz telefonu komórkowego
- Usługa nakładek (Overlay Services) – do rozpoznania, czy korzystasz z telefonu (np. do przesyłania wiadomości)
- Powiadomienia – aby mieć możliwość wysyłania do Ciebie  powiadomień w trybie push oraz przyznawania raz w tygodniu dodatkowych punktów, jak również do przekazywania informacji o nagrodach. 
- Wyłączenie opcji oszczędzania bateriiOpuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x