Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rodzina korzystająca z ubezpieczenia na życie w UNIQA

Ubezpieczenie na życie

Aktualna oferta polis ubezpieczeniowych na życie

Ubezpiecz swoje życie i zdrowie. W ten sposób zabezpiecz przyszłość tych, na których najbardziej 
Ci zależy. Wybierz ubezpieczenie na życie, które zapewni wsparcie finansowe Tobie i Twoim
bliskim w trudnych sytuacjach życiowych. W UNIQA masz do wyboru cztery ubezpieczenia na życie,
dzięki czemu możesz wybrać to, które najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji np. gdy posiadasz
kredyt hipoteczny czy potrzebujesz ochrony od zdarzeń zdrowotnych. 

Zakres ubezpieczenia dla dziecka obejmuje

 • ciężkie zachorowanie oraz operacje chirurgiczne
 • pobyt w szpitalu w wyniku choroby i nieszczęśliwego wypadku
 • uszkodzenie ciała oraz śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku, assistance medyczny, świadczenie lekowe oraz druga opinia medyczna

Dla wszystkich, którzy chcą w pełni zabezpieczyć swoje dziecko lub uzupełnić jego ochronę oferowaną w innych ubezpieczeniach, takich jak NNW szkolne lub Twoje ubezpieczenie na życie.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie na życie dla każdego

 • Assistance medyczny
 • Świadczenia rodzinne
 • Ubezpieczenia do 67. roku życia z gwarancją kontynuacji

Jeśli chcesz otrzymać świadczenie np. za pobyt w szpitalu, urodzenie dziecka lub śmierć bliskich – Pakiet Bezpieczeństwa jest dla Ciebie.

Czytaj więcej

Najbliższa placówka: 6318,01 km

Agencja UNIQA w Kamieniu Pomorskim

Ul. Adama Mickiewicza 16, 72-400 Kamień Pomorski

email: teresa.trukan-kmieciak@uniqa.pl szczegóły Zlokalizuj na mapie

Chcesz kupić ubezpieczenie szybko i wygodnie przez telefon?

Wypełnij formularz

Informujemy, że podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do skontaktowania się z Panem/Panią. W zależności od sprawy w jakiej mamy się z Panem/Panią skontaktować Administratorem podanych danych osobowych będzie UNIQA TU S.A. lub UNIQA TUnŻ S.A.

Dziękujemy za przesłane dane. Nasz pracownik podejmie próbę kontaktu w następnym dniu roboczym, zgodnie ze wskazanymi godzinami.

  Ochrona dla osób kontynuujących indywidualnie ochronę po ubezpieczeniu grupowym:
 • Dwa warianty do wyboru: Standard albo Standard Plus
 • Szeroki zakres ochrony
 • Stała składka za ubezpieczenie
Ubezpieczenie Bezpieczna Przystań zapewnia kontynuację ochrony zdrowia
i życia, gdy w związku ze zmianą pracy lub przejściem na emeryturę dotychczasowe ubezpieczenie grupowe przestanie obowiązywać.
Czytaj więcej

Terminowe ubezpieczenie

 • Wsparcie dla bliskich
 • Do zabezpieczania kredytów
 • Częściowy zwrot składek

Terminowe ubezpieczenie na życie jest podstawową formą finansowego zabezpieczenia rodziny na wypadek trudnych sytuacji życiowych.

Czytaj więcej

Krótkoterminowe ubezpieczenie

 • Wysokie sumy ubezpieczenia
 • Stała i niska składka
 • Bez ankiety medycznej

Aktywne życie jest rocznym ubezpieczeniem na życie, przeznaczonym dla osób aktywnych i często podróżujących.

Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie?

Decyzja o zakupie polisy na życie musi być przemyślana. To w końcu ona ma być zabezpieczeniem przyszłości finansowej dla Twoich bliskich. Może być także dla Ciebie wsparciem w sytuacji, gdy jesteś niezdolny do pracy lub chorujesz na poważną chorobę jak np. nowotwór.

Jaki jest cel ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenie na życie to zabezpieczenie finansowe na wypadek śmierci. Gdyby Ciebie zabrakło Twoi bliscy otrzymaliby pieniądze, które mogą być potrzebne na:

 • utrzymanie dotychczasowego poziomu życia 
 • spłatę kredytu np. mieszkaniowego
 • edukację dzieci
 • niespodziewane sytuacje 

Decydując się na polisę na życie możesz wybrać taką, z której będziesz mógł także sam skorzystać. Są ubezpieczenia na życie (np. Pakiet Bezpieczeństwa), które zapewnią Ci świadczenie w przypadku uszczerbku na zdrowiu, ciężkiego zachorowania (np. nowotwór), operacji, hospitalizacji czy rekonwalescencji.

Przemyślana decyzja

Jeśli myślisz o ubezpieczeniu dla siebie to znaczy, że myślisz perspektywicznie i potrafisz przewidywać potencjalne zagrożenia. Przed decyzją o zakupie polisy, zastanów się sam lub z pomocą agenta ubezpieczeniowego jakie są Twoje potrzeby. Przy wyborze polisy na życie nie można się kierować wyłącznie składką. Najważniejsze to dobór odpowiedniego zakresu ochrony oraz wysokości sumy ubezpieczenia.

Na jaką sumę wykupić polisę ubezpieczeniową?

Określając sumę ubezpieczenia zacznij od odpowiedzi na ważne pytania:
• Ile osób jest na Twoim utrzymaniu? Czy masz dzieci oraz w jakim są wieku? Czy jeszcze się uczą lub studiują? Czy chcesz im zapewnić publiczną czy prywatną edukację?
• Jakiej wysokości wydatki ponosicie miesięcznie? 
• Czy masz mieszkanie lub dom na kredyt?
• Czy masz inne zobowiązania finansowe, które trzeba uregulować?
• Czy masz oszczędności i na ile starczą one Twoim bliskim, jeśli Ciebie zabraknie?


W kolejnym kroku określ czas, na jaki potrzebujesz zabezpieczenia na życie. Czy pieniądze wypłacone z ubezpieczenia mają starczyć Twoim bliskim na 5 czy 10 lat, a może więcej?  Na pewno warto przy wyliczeniu długości trwania polisy wziąć pod uwagę moment, w którym nie będziesz potrzebował już zabezpieczenia finansowego. Może to być moment w życiu, kiedy Twoje dzieci staną się samodzielne finansowo lub skończysz spłacać kredyt hipoteczny.

Jeśli już odpowiedziałeś sobie na powyższe pytania, policz jaka powinna być wysokość sumy ubezpieczenia. Jak to zrobić?
Oblicz średnie wydatki w skali rocznej, jakie ponosisz wraz z rodziną i pomnóż je sześciokrotnie, albo nawet i dziesięciokrotnie. Uzyskany wynik wskaże Ci, na ile powinieneś zabezpieczyć swoje życie. Oczywiście nie zapominając o odpowiedziach udzielonych na przedstawione wcześniej pytania.

Jeśli decyzja o określeniu sumy ubezpieczenia jest nadal problematyczna, porozmawiaj na ten temat ze specjalistą. Umów się na konsultację z agentem ubezpieczeniowym, który pomoże w przeanalizowaniu potrzeb Twojej rodziny. 


Przykład określenia okresu ochrony w ubezpieczeniu na życie: 
Masz 30 lat, żonę i dwójkę dzieci (2 lata i 4 lata). Kredyt na Twoje mieszkanie będziesz spłacał jeszcze przez 15 lat. 

Określając czas ochrony ubezpieczeniowej powinieneś wybrać polisę na co najmniej 18 lat, tak aby Twoje młodsze dziecko miało szansę stać się samodzielne finansowe (osiągnie wtedy 20 lat). Przez okres pierwszych 15 lat suma ubezpieczenia w Twojej polisie na życie powinna pozwolić na spłatę kredytu mieszkaniowego, a dodatkowo na utrzymanie poziomu życia przez Twoich bliskich. Jeśli przez 15 latach nic złego się nie wydarzy, to będziesz mógł obniżyć sumę ubezpieczenia do kwoty, która będzie potrzebna Twojej rodzinie na utrzymanie standardu życia (kredyt będzie już spłacony).


Dodatkowe opcje ubezpieczenia dla Ciebie

Ubezpieczenie na życie to nie tylko wypłata pieniędzy dla rodziny po śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa na życie może też zabezpieczać Ciebie od różnych trudnych sytuacji życiowych, takich jak poważna choroba czy wypadek. 


Posiadając ubezpieczenie Spokojne Życie masz ochronę na wypadek chorób śmiertelnych – otrzymujesz wypłatę 90% sumy ubezpieczenia w momencie diagnozy choroby śmiertelnej. Pieniądze możesz przeznaczyć na leczenie lub dowolny inny cel. Ponadto, możesz wybrać umowę dodatkową od zachorowania na nowotwór. W momencie zdiagnozowania raka, wypłacamy pieniądze, które można przeznaczyć na leczenie. Spokojne Życie umożliwia Ci także skorzystanie z konsultacji u najlepszych lekarzy na świecie. Dzięki temu, możesz zweryfikować postawioną diagnozę u najlepszych specjalistów w leczeniu określonych schorzeniach, a także zaplanować nowy, bardziej efektywny program terapii.

Możesz też wybrać ubezpieczenie z opcjami zdrowotnymi tj. Pakiet Bezpieczeństwa. Masz możliwość wyboru odpowiedniego wariantu ubezpieczenie np. rozszerzonego o uszczerbek na zdrowiu, ciężkie zachorowanie, operację, hospitalizację czy rekonwalescencję.

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x