Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wariant  ubezpieczenia MINI


 • pożaru, uderzenia pioruna
 • wybuchu, dymu, sadzy, huraganu
 • upadku statku powietrznego
 • huku ponaddźwiękowego

Możliwość poszerzenia ochrony m.in.: o zalanie, powódź, deszcz nawalny, przepięcie, upadek przedmiotów.

Kup online
Bestseller

Wariant  ubezpieczenia MAXI


 • zakres popularne określenie dla definicji wypadku, który zobowiązuje ubezpieczyciela do spełnienia świadczenia określonego w umowie ubezpieczenia; z reguły określenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej jest dość złożone i obejmuje wiele tzw. podstawowych ryzyk. pakietu MINI
 • szkody powstałe na skutek zalania, gradu i śniegu

Możliwość poszerzenia ochrony m.in. o: wandalizm, katastrofę budowlaną i akty terrorystyczne.

Kup online

Wariant ubezpieczenia MEGA


 • od wszystkich ryzyk
 • opcja ubezpieczenia mieszkania lub domu dla roztargnionych

Możliwość poszerzenia ochrony m.in. o pękanie mrozowe zewnętrznych instalacji. Ubezpieczenie dla roztargnionych–zapewni wypłatę odszkodowania nawet wtedy, gdy do szkody dojdzie w wyniku przypadkowego uszkodzenia.

Kup online

Najbliższa placówka: 6094,96 km

Agencja UNIQA w Kamieniu Pomorskim

Ul. Adama Mickiewicza 16, 72-400 Kamień Pomorski

email: teresa.trukan-kmieciak@uniqa.pl szczegóły Zlokalizuj na mapie

Chcesz kupić ubezpieczenie szybko i wygodnie przez telefon?

Wypełnij formularz

Informujemy, że podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do skontaktowania się z Panem/Panią. W zależności od sprawy w jakiej mamy się z Panem/Panią skontaktować Administratorem podanych danych osobowych będzie UNIQA TU S.A. lub UNIQA TUnŻ S.A.

Dziękujemy za przesłane dane. Nasz pracownik podejmie próbę kontaktu w następnym dniu roboczym, zgodnie ze wskazanymi godzinami.
ubezpieczenie chroni przed:
 • Pożarem
 • Zwiększone koszty działalności
 • Huraganem
 • Powodzią
Ważne, żeby chronić miejsca dla Ciebie najważniejsze. 

Jak ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

W przystępny i krótki sposób opowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące ubezpieczenia nieruchomości. 

Najważniejsze 5 rzeczy przy ubezpieczeniu od kradzieży?

 1. Mienie
  Pamiętaj, aby objąć ochroną wszystkie przedmioty, które mogą zostać potencjalnie skradzione – łącznie z drobnymi przedmiotami codziennego użytku (np. podręczny sprzęt medyczny, e-papierosy itd.) oraz przenośną elektroniką.
 2. Suma ubezpieczenia
  Zastanów się, ile warte są Twoje rzeczy i za ile jesteś w stanie odkupić sprzęt o takich samych lub zbliżonych parametrach, gdyby został skradziony.
 3. Kradzież z włamaniem i kradzież zwykła
  Zastanów się czy potrzebujesz obu tych ryzyk i sprawdź, czy są włączone do ochrony ubezpieczeniowej. Zapoznaj się z definicjami tych ryzyk i sprawdź jakie przedmioty są objęte ochroną. Mienie ruchome w domu objęte jest ochroną od kradzieży z włamaniem, a ubezpieczenie przenośnego sprzętu elektronicznego poza miejscem ubezpieczenia (lub poza mieszkaniem) od kradzieży zwykłej może być objęty ochroną za dodatkową opłatą.
 4. Wyłączenia
  Zatrzymaj się chwilę przy wyłączeniach i zapoznaj się z nimi. Dowiesz się w jakich sytuacjach ochrona ubezpieczeniowa nie działa. 
 5. Obowiązki
  Warto również przejrzeć obowiązki dotyczące zgłoszenia szkody. Jakich dokumentów może wymagać ubezpieczyciel, jakie są procedury i  jakie terminy zgłaszania szkody.


Co to jest ubezpieczenie Home Assistance?

Home Assistance to usługi, dzięki którym uzyskasz pomoc w sytuacjach, które mogą się przytrafić w domu, ale także w życiu. 

Przyda się m.in. gdy zepsuje się telewizor lub komputer, zacznie przeciekać kaloryfer, samochód nie będzie chciał odpalić, albo potrzebujesz rezerwacji najfajniejszej sali zabaw dla Twojego dziecka. Możesz liczyć na pomoc fachowców, których koszty pokryje ubezpieczyciel. 


Zakres ubezpieczenia Home Assistance zapewnia:

 • Pomoc specjalistów np. elektryka, hydraulika, ślusarza, szklarza. 
 • Pokrycie kosztów związanych z naprawą lub wymianą sprzętu
 • Pomoc na infolinii – budowlaną, prawną, powypadkową a nawet medyczną. 
 • Pomoc związaną z chorobami czy nieszczęśliwymi wypadkami np. pokrycie kosztów wizyty lekarza czy pielęgniarki, organizacja transportu do szpitala lub opieki nad pozostawionym na ten czas zwierzętami, pokrycie kosztów indywidualnych lekcji nauczyciela, gdy dziecko ulegnie wypadkowi i nie może chodzić do szkoły.


Sprzedajesz mieszkanie? Co ze składką za ubezpieczenie?

Jeśli sprzedasz ubezpieczone mieszkanie, możesz odzyskać składkę na dwa sposoby:
 • Przenieść umowę ubezpieczenia mieszkania na nowego właściciela. Jeśli uzgodnisz z nowym właścicielem, że warunki Twojej umowy ubezpieczenia mieszkania mu odpowiadają, powiadomcie towarzystwo ubezpieczeniowe o zmianie ubezpieczającego i/lub ubezpieczonego – wtedy ubezpieczyciel wystawi aneks zmieniający kontrahentów. 
 • Możesz też wysłać wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Wyślij je do towarzystwa ubezpieczeń wraz z potwierdzeniem, że mieszkanie zmieniło właściciela (np. skan umowy sprzedaży). Umowa ubezpieczenia zostanie rozwiązana, a wpłacona składka zwrócona za taki okres, o jaki zostało skrócone ubezpieczenie. 


Budujesz dom? Czy potrzebujesz ubezpieczenie?

Warto zadbać o ubezpieczenie domu, który dopiero powstaje. Z takim ubezpieczeniem, jeśli zostałby on zniszczony, Ty otrzymasz odszkodowanie. Co obejmuje jest ochroną? 
 • Powstający budynek od zdarzeń losowych, np. od spalenia, uderzenia piorunem, powodzi, ale także od dewastacji oraz kradzieży.
 • Sprzęt i materiały oraz wyposażenie budowlane, które znajdują się na budowie.

Ubezpieczenie dla wynajmowanego mieszkania. Kto powinien mieć polisę – najemca czy wynajmujący?

 • Jeśli wynajmujesz komuś swoje mieszkanie – ubezpiecz je od zdarzeń losowych i od kradzieży, ponieważ wszelkie szkody, które w nim powstaną (np. pożar) oraz koszty z nimi związane poniesiesz Ty. 
 • Jeśli najmujesz mieszkanie od kogoś – ubezpiecz przede wszystkim te elementy, które należą do Ciebie (np. meble, sprzęt elektroniczny). Wybierz też ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej najemcy. Jeśli zalejesz sąsiada z Twojej winy lub Twój pies pogryzie sąsiadkę, to Ty będziesz musiał ponieść konsekwencje finansowe takiego zdarzenia. A posiadając ubezpieczenie OC najemcy odpowiedzialność finansowa przejdzie na ubezpieczyciela.

Cesja na bank z ubezpieczenia mieszkania przy kredycie?

Pamiętaj, że wartość Twojego mieszkania to nie tylko wartość kredytu. Należy tak określić wysokość sumy ubezpieczenia, aby mieszkanie było w pełni chronione. Cesję w takiej sytuacji robimy tylko do aktualnej wartości kredytu.

zobacz także INNE UBEZPIECZENIA

Ubezpieczenie samochodu

Poznaj ofertę AC dla Twojego samochodu.

Czytaj więcej

Od czego chronimy dom lub mieszkanie? Zobacz, jak działa ubezpieczenie Twój DOM Plus w UNIQA.

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x