Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ubezpieczenie mieszkania i domu online w UNIQA

Ubezpieczenia mieszkania i domu

Pakiet ubezpieczeń mieszkania to gwarancja bezpieczeństwa
 na wypadek zalania nieruchomości, kradzieży lub włamania

Kompleksowe ubezpieczenie mieszkania lub domu to gwarancja poczucia bezpieczeństwa.
Nowoczesne ubezpieczenie domu i mieszkania "Twój Dom Plus" zapewni Ci spokój na długie lata.
Zadbaj o ubezpieczenie całego swojego dobytku na wypadek różnych zdarzeń.
UNIQA daje Ci możliwość wyboru spośród czterech wariantów ubezpieczenia mieszkania lub domu.

Ubezpieczenie dla domu i mieszkania 

  • 4 warianty do wyboru
  • Home Assistance
  • wiele opcji ochrony do wyboru

Produkt otrzymał "Laur Konsumenta - Odkrycie roku 2014".

Kup online

Najbliższa placówka: 6318,01 km

Agencja UNIQA w Kamieniu Pomorskim

Ul. Adama Mickiewicza 16, 72-400 Kamień Pomorski

email: teresa.trukan-kmieciak@uniqa.pl szczegóły Zlokalizuj na mapie

Chcesz kupić ubezpieczenie szybko i wygodnie przez telefon?

Wypełnij formularz

Informujemy, że podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do skontaktowania się z Panem/Panią. W zależności od sprawy w jakiej mamy się z Panem/Panią skontaktować Administratorem podanych danych osobowych będzie UNIQA TU S.A. lub UNIQA TUnŻ S.A.

Dziękujemy za przesłane dane. Nasz pracownik podejmie próbę kontaktu w następnym dniu roboczym, zgodnie ze wskazanymi godzinami.

Ubezpieczenie mieszkania i domu

W 7 krokach dowiesz się, co powinieneś wiedzieć przy ubezpieczeniu mieszkania lub domu.

Co możesz ubezpieczyć w swoim domu lub mieszkaniu?

Przy zakupie ubezpieczenia mieszkania lub domu możesz zabezpieczyć trzy obszary: 
mury domu, ruchomości domowe oraz stałe elementy budynku/lokalu mieszkalnego. Co oznaczają te hasła?
  • mury – wartość murów dla mieszkania należy ustalić według wartości rynkowej, a dla domu jednorodzinnego bierzemy pod uwagę wartość nową nieruchomości. W ubezpieczeniu murów nie uwzględniamy wykończenia mieszkania lub domu np. podłóg, zabudowy kuchennej, grzejników, szaf wnękowych, parapetów, tapet) i wyposażenia (sprzęt AGD, RTV, meble).
  • stałe elementy budynku/lokalu mieszkalnego elementy wyposażenia, które są na stałe zamontowane w mieszkaniu lub domu. Są to m.in. podłogi (drewniane, terakota, wykładzina), armatura łazienkowa, zabudowa kuchenna, szafy wnękowe, okna, kominki, piece, oświetlenie, drzwi wejściowe i wewnętrzne.
  • ruchomości domowe – wyposażenie i rzeczy, które nie są na stałe przytwierdzone do lokalu, a z których korzystamy w życiu codziennym np. meble, dywany, sprzęt AGD i RTV, ubrania, biżuteria, sprzęt sportowy, sprzęt ogrodniczy, rowery, sprzęt do majsterkowania, wewnętrzne urządzenia telewizji satelitarnej a także wszystkie przedmioty codziennego użytku, które przechowujesz w domu.


Od czego chronić swój majątek?

Dom lub mieszkanie warto ubezpieczyć od pożaru, zalania, powodzi, huraganu (w tym trąby powietrznej), uderzenia pioruna czy wybuchu gazu. Są to zdarzenia, które mogą spowodować bardzo duże zniszczenia, a w konsekwencji wysokie koszty naprawy lub odbudowy nieruchomości. 

Warto także ubezpieczyć mieszkanie lub dom od kradzieży i włamania oraz dewastacji. Jeśli dojdzie do włamania odszkodowanie jest wypłacane za zniszczenia, które powstaną w domu np. zniszczone drzwi, wybite okna, pocięte kanapy. Natomiast od kradzieży ubezpieczone jest wyposażenie, które złodziej może wynieść np. sprzęt RTV, aparat fotograficzny, obrazy, gotówka trzymana w domu, biżuteria, cenne książki, futra.Wartość nowa czy rzeczywista?

Kupując polisę mieszkaniową możesz określić czy chcesz, aby wypłacono Ci odszkodowanie wg wartości nowej czy wartości rzeczywistej. Wypłata odszkodowania po wartości nowej oznacza, że otrzymasz taką kwotę pieniędzy która pozwoli Ci na odkupieniu nowych przedmiotów w miejsce tych utraconych lub zniszczonych. Jeśli jednak zdecydujesz się na rzeczywistą wartość, to odszkodowanie będzie pomniejszona o stopień zużycia mienia.

Określ wartość swojej nieruchomości

Suma ubezpieczenia określona na polisie powinna odzwierciedlać faktyczną wartość nieruchomości i jej wyposażenia. Dzięki temu, jeśli zdarzy się szkoda to otrzymasz odszkodowanie, które umożliwi przywrócenie nieruchomości do stanu sprzed zdarzeniem.

Suma ubezpieczenia nieruchomości określana jest w trzech obszarach: mury, stałe elementy wyposażenia, ruchomości. 
W kroku pierwszym – podając wartość murów - oszacuj ile warta jest aktualnie Twoja nieruchomość. Dla mieszkania określamy ją w oparciu o wartość rynkową, czyli cenę po jakiej są sprzedawane na rynku zbliżone nieruchomości (podobny metraż, lokalizacja, wiek budynku, itd.). Z kolei dla domu jednorodzinnego bierzemy pod uwagę wartość nową, czyli wartość kosztów odbudowy, z uwzględnieniem dotychczasowych technologii, konstrukcji, standardu wykończenia oraz dotychczasowych wymiarów i materiałów budynku. 
W kolejnym kroku ustal wartość stałych elementów wyposażenia Twojego domu (co to są stałe elementy budynku określamy w punkcie powyżej). 
W trzecim kroku, policz jakiej wartości są Twoje ruchomości domowe m.in. sprzęt RTV i AGD, odzież, biżuteria, obrazy. 


Co to są podlimity?

Podlimity mogą obowiązywać w przypadku konkretnych rodzajów szkód. Stanowią określoną maksymalną wysokość odszkodowania dla konkretnego mienia. Podlimity są określone kwotowo, albo procentowo od wartości sumy ubezpieczenia. 
Przykład przy ubezpieczeniu biżuterii w UNIQA: Określiłeś na polisie sumę ubezpieczenia od kradzieży na 80 tys. zł, a podlimit na kradzież biżuterii wynosi 20 proc. tej kwoty  czyli 16 tys. zł. Wypłacone odszkodowanie za skradzioną biżuterię zostanie wypłacone w wysokości 16 tys. zł, także w sytuacji gdy rzeczywista wartość biżuterii byłaby wyższa. 

Co to jest franszyza ubezpieczeniowa?

Rozróżniamy dwa typy franszyzy ubezpieczeniowej: redukcyjną i integralną. Może ona być określona kwotowo lub procentowo. Franszyza integralna to kwota, do wysokości której towarzystwo ubezpieczeń, nie wypłaci odszkodowania np. w ubezpieczeniu Twój Dom Plus ta kwota wynosi 100 zł. Oznacza to,  że jeśli zdarzy się w Twoim domu szkoda o wartości 90 zł, odszkodowanie w tej sytuacji nie będzie wypłacone. Natomiast franszyza redukcyjna oznacza, że wysokość wypłaconego odszkodowania będzie pomniejszona o kwotę określoną w OWU. W ubezpieczeniu Twój Dom Plus oferowanym przez UNIQA nie stosuje się franszyzy redukcyjnej.

O jakich dodatkowych opcjach ubezpieczenia domu warto wiedzieć?

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w UNIQA jest bardzo elastyczne. Możesz wybrać gotowy wariant ubezpieczenia. Możesz też uzupełnić go o dodatkowe opcje, a także od początku skomponować swój własny wariant ubezpieczenia. Z opcji dodatkowych możesz wybrać np. ochronę altany w ogrodzie, budynki gospodarcze lub garaż. Masz też możliwość rezygnacji z niektórych opcji, które nie będą dla Ciebie odpowiednie. Na przykład jeśli Twój dom stoi na terenach niezalewowych, daleko od rzek, to   możesz zadecydować, że ubezpieczenie od powodzi raczej nie będzie konieczne. 
O czym warto pamiętać przy ubezpieczeniu mieszkania to ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jest to bardzo ważna ochrona, która dotyczy nie tylko zdarzeń związanych z domem czy mieszkaniem. Odpowiedzialność w życiu prywatnym działa w sytuacjach, gdy Ty, Twoi bliscy, Twoje zwierzęta a nawet osoby przez Ciebie zatrudnione (np. opiekunka do dziecka) wyrządzą krzywdę osobie trzeciej. Wyobraź sobie takie sytuacje:  Twój pies pogryzł sąsiada, Twoje dziecko wybiło szybę w oknie w innym obiekcie, przechodzień złamał nogę na chodniku przed Twoim domem, Twoja pralka wylała i zalała mieszkania sąsiadów z Twojego bloku. Jeśli nie masz polisy OC w życiu prywatnym to musisz pokryć koszty związane z tymi zdarzeniami z własnej kieszeni. Jeśli jednak masz OC w życiu prywatnym, to odpowiedzialność za wyrządzone szkody poniesie towarzystwo ubezpieczeń. 

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x