Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PRZECZYTAJ

Wypowiedzenie ubezpieczenia komunikacyjnego może mieć miejsce w sytuacji, gdy po prostu znalazło się lepszą ofertę polisy. Wówczas należy pamiętać o terminie, aby odpowiednio szybko złożyć wypowiedzenie OC. Czynność ta polecana jest także w sytuacji, gdy występuje podwójne ubezpieczenie, np. związane z przejęciem przez nabywcę OC sprzedawcy pojazdu. W UNIQA można łatwo wypowiedzieć umowę OC na trzy różne sposoby.

Kiedy można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC?

Wybór dobrego ubezpieczenia OC to podstawa bezpiecznego i komfortowego poruszania się samochodem lub innym pojazdem. Z tego powodu oferujemy możliwie najbardziej przejrzyste i proste kroki, które doprowadzają do wypowiedzenia umowy ubezpieczenia i nawiązania nowej. O czym warto pamiętać, jeżeli planuje się wypowiedzenie polisy OC obecnego towarzystwa? Przede wszystkim wypowiedzenie OC może mieć miejsce w przypadku, gdy zawarło się umowę na rok i zbliża się data jej wygaśnięcia. To moment, w którym warto sprawdzić ceny ubezpieczeń OC, a także zobaczyć, jaką ofertę proponuje dotychczasowe towarzystwo. Decydując się na innego ubezpieczyciela, należy złożyć wypowiedzenie OC. Ważne jest jednak dotrzymanie odpowiedniego terminu. Wypowiedzenie OC jest skuteczne, jeśli zostanie złożone nie później niż dzień przed upływem 12 miesięcy, na które umowa została zawarta.

Drugim wariantem wypowiedzenia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest sytuacja, w której kupuje się samochód z OC poprzedniego właściciela. Taki scenariusz może wydawać się oszczędnością. Czasem jednak zakres ochrony jest niewystarczający. Należy pamiętać o tym, że im szerszy parasol ochronny, tym większy komfort kierowcy i pasażerów oraz dodatkowe zabezpieczenia przed różnymi ryzykami. Tym bardziej warto pamiętać, że wypowiedzieć OC można w każdym momencie, o ile zadba się o ciągłość ubezpieczenia.

Trzecim i ostatnim wariantem jest tzw. pułapka podwójnego ubezpieczenia. Załóżmy, że podpisaliśmy nową umowę ubezpieczeniową z UNIQA, bez wypowiedzenia starszej, zawartej z innym towarzystwem. W rezultacie posiadamy dwa ubezpieczenia jednocześnie. Taki scenariusz najczęściej ma miejsce wtedy, gdy dotychczasowa umowa została automatycznie przedłużona, a jej beneficjent po prostu o tym zapomniał. Rozwiązanie jest jednak bardzo proste. Chcąc zachować nowe OC w UNIQA i uniknąć podwójnego ubezpieczenia, wystarczy jedynie zerwać to starsze, które zostało przedłużone automatycznie. Co bardzo ważne, polisy przedłużone automatycznie mogą być zerwane w każdym momencie.

W jaki sposób złożyć wypowiedzenie ubezpieczenia OC?

W UNIQA sposób złożenia wypowiedzenia zależny jest od indywidualnych preferencji nabywcy ubezpieczenia. Zapewniamy możliwość wypowiedzenia umowy OC na trzy różne sposoby:

  • przez Internet, na stronie www.uniqua.pl,
  • przez agenta ubezpieczeniowego,
  • w placówce stacjonarnej UNIQA.

Zdajemy sobie sprawę, że osobom, które chcą zrezygnować z ubezpieczenia OC, przede wszystkim zależy na czasie, aby móc zmieścić się we wspomnianym wcześniej terminie. Wychodząc temu naprzeciw, oferujemy szybki sposób wypowiedzenia umowy OC przez Internet. Co należy zrobić? Wystarczy jedynie pobrać z naszej strony internetowej i wypełnić elektroniczny dokument wypowiedzenia, a następnie przesłać go na adres e-mail: centrala@uniqa.pl. To wszystko. Oczywiście osoby, które preferują inny sposób złożenia wypowiedzenia, mogą zrobić to z pomocą naszego agenta lub udać się do najbliższego oddziału UNIQA. Nasz pracownik przedstawi formularz wypowiedzenia umowy i pomoże go wypełnić, a ubezpieczenie komunikacyjne OC zostanie wypowiedziane.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x