Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Każdy wyjazd bez względu na to, czy w góry, czy nad morze powinien być dobrze zaplanowany. Zatroszcz się nie tylko o to, co spakujesz do swojej torby, ale też o całą logistykę takich wakacji. Dzięki temu nie tylko odpoczniesz, owocnie spędzisz swój wolny czas, ale też będziesz mieć wspaniałe wspomnienia przez wiele lat.

Pamiętaj o bezpieczeństwie – ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny

W roku 2017 TOPR uratował aż 893 turystów, z tego 72 było obcokrajowcami. W tym czasie śmigłowiec wylatywał z bazy w Zakopanem 291 razy. Obrażeń ciężkich doznało 274 poszkodowanych, aż 15 osób zginęło[1]. Tego rodzaju statystyki pokazują, jak ważne jest rozsądne podejście do wspinaczki i górskich wycieczek. Niedostosowanie się do warunków atmosferycznych, przecenienie własnych możliwości, czy brak troski o odpowiedni sprzęt to główne przyczyny wypadków i tragedii.

Oprócz tego trudne sytuacje zdarzają się również na stokach narciarskich. Od początku grudnia 2017 do końca stycznia 2018 TOPR zanotował aż 1321 interwencji narciarskich. Z tego 896 wypadków dotyczyło narciarzy i 369 snowboardzistów[2]. Co roku jest podobnie, dlatego warto na długo przed wymarzonym odpoczynkiem w górach, postawić na pierwszym miejscu to, aby wyjazd był przede wszystkim bezpieczny. Bez względu, czy punktem docelowym odpoczynku będzie nasz kraj, czy miejsca znajdujące się poza Polską.

Jeżeli wyjeżdżasz z Polski, możesz skorzystać z ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny. Nawet wtedy, kiedy masz mało czasu, warto je wykupić na drodze online. Co możesz zyskać, mając taką polisę? Zdobędziesz finansowe wsparcie podczas nieszczęśliwego wypadku. Zagwarantowane zostanie Ci ubezpieczenie kosztów leczenia, a także pomoc assistance. A oprócz tego możesz liczyć na kontynuację leczenia powypadkowego na terytorium RP, czy Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Zadbaj ponadto o swoje dobra materialne. Rozważ zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia bagażu podróżnego, czy sprzętu sportowego. Sprawdź, co dokładnie stanowi ich przedmiot. Nawet odwołanie wyjazdu, czy noclegów nie będzie wiązało się z kosztami finansowymi, ponieważ także i te sytuacje objęte zostały polisą.

Wypad w góry – co zapakować do torby?

Przygotowujesz listę rzeczy potrzebnych na wyjazd, nie zapomnij o sprzęcie, który sprawdzi się podczas górskich wycieczek. Oprócz  telefonu zabierz ze sobą power bank. Wśród rzeczy, które stanowią podstawę bezpieczeństwa takiego wyjazdu, są również: mapa, nawigacja turystyczna i tradycyjny kompas. Warto mieć w swoim plecaku scyzoryk z dodatkowymi akcesoriami, zapalniczkę, latarkę oraz termos. A jeżeli zamierzasz spać poza schroniskiem, wówczas nie zapomnij o śpiworze i karimacie. Miej na uwadze to, aby plecak, do którego schowasz swój prowiant, jak i wszystkie potrzebne przedmioty miały bardzo dobrą jakość. Szczególnie liczy się tutaj trwałość takiej torby i jej funkcjonalność. Duża liczba kieszeni, wodoodporność oraz nieduży ciężar to jedne z podstawowych kwestii, którymi warto się kierować podczas zakupu.

Właściwa odzież – czyli jaka?

Odpowiedź na pytanie „gdzie w góry” to jeszcze nie wszystko. Bez względu na to, czy Twój wyjazd odbędzie się podczas wakacji, czy w czasie ferii zimowych musisz zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Taką, która zapewni Ci maksymalną wygodę. A przy okazji pozwoli dostosować się do szybko zmieniających się warunków pogodowych. Stosuj zasadę ubierania się „na cebulkę”. Wybieraj rzeczy wodoodporne i odzież termoaktywną. Podstawą są tutaj wygodne buty, dostosowane do wędrówek po trudnym terenie.

Zadbaj o kondycję!

Boisz się zakwasów, zadyszki, które mogą Cię dopaść podczas górskich wycieczek? Możesz ich uniknąć. Wystarczy, że odpowiednio wcześnie zatroszczysz się o swoją kondycję. Zwłaszcza jeżeli planujesz kilkugodzinny marsz w górę. Jest to ważne również wtedy, kiedy na co dzień prowadzisz siedzący tryb życia.

Zacznij od krótkich spacerów, z czasem zwiększaj intensywność swoich ćwiczeń. Zdecyduj się na sport, który sprawia Ci przyjemność. Pewnym wsparciem stanie się bliska osoba, taka, z którą wspólnie będziesz ćwiczyć i motywować się wzajemnie.Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x