Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Na urlop z polisą turystyczną

Wybierasz się na narty do Austrii, na wycieczkę do Paryża albo w podróż do Tajlandii?

Ubezpieczenie turystyczne z odpowiednio wysokimi sumami ubezpieczenia i dobrze dobranym zakresem ochrony zapewni, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia nie zrujnujesz się finansowo.
Leczenie po zawale w Egipcie może wynieść nawet 400 tys. zł, doba w szpitalu we Francji to wydatek rzędu 6 tys. zł, a koszt zwiezienia helikopterem połamanego narciarza ze stoku we włoskich Dolomitach może nawet  przekroczyć 15 tys. zł. Tymczasem składka za polisę, która ochroni przed tymi wydatkami, może wynieść już od 5 zł za dzień ochrony.
Jeśli wybierasz się na narty, przed zakupem polisy sprawdź, czy ochrona obejmuje amatorskie uprawianie narciarstwa. Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają taka ochronę dopiero za zapłatą dodatkowej składki. Nie wymagamy rozszerzania odpowiedzialności, ale narciarstwo znajduje się już w zakresie ochrony.

Suma ubezpieczenia i limity

Ubezpieczyciel odpowiada do wysokości sumy ubezpieczenia, zatem trzeba ustalić ją w takiej kwocie, która wystarczy na pokrycie wydatków w wariancie najbardziej pesymistycznym.
Generalnie im dalej od Polski się wybierasz, tym wyższa powinna być suma ubezpieczenia dla kosztów leczenia. Po pierwsze dlatego, że w takich państwach, jak USA, Kanada czy Australia leczenie jest bardzo drogie, po drugie  - ze względu na koszt ewentualnej konieczności przewiezienia poszkodowanego do Polski transportem sanitarnym, który rośnie razem z odległością.
Z drugiej strony dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego w państwach UE oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii Polacy, którzy są ubezpieczeni w NFZ, mają prawo do korzystania ze świadczeń medycznych finansowanych przez te państwa w takim samym zakresie, jak obywatele tych krajów. Pamiętaj jednak, że EKUZ nie zwalnia z konieczności kupienia polisy turystycznej, gdyż nie zapewnia pokrycia wszystkich wydatków, ale pozwala na wybór niższej sumy ubezpieczenia.
A co w sytuacji, gdy ubezpieczony umrze w czasie podróży? Sprowadzenie zwłok to wydatek nawet rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ważne jest, żeby ubezpieczenie gwarantowało pokrycie tych kosztów nie tylko po nieszczęśliwym wypadku czy nagłej chorobie, ale w każdej sytuacji. Nasze ubezpieczenie pokrywa koszty sprowadzenia zwłok z zagranicy także po naturalnej śmierci.
O ile w Polsce za działania GOPR czy TOPR nie musimy płacić, to za granicą w większości państw ratownicy chętnie pomogą, ale potem wystawią za to rachunek, który może być niemały. Ważne znaczenie mają więc wysokie limity kosztów ratownictwa w polisie. Oferujemy limit aż do 15 tys. euro.

Praktyczne rozszerzenia

Nadciśnienie, cukrzyca czy astma mogą w podróży doprowadzić do powikłań. Tymczasem bardzo często następstwa oraz zaostrzenie chorób przewlekłych wyłączone są z ochrony ubezpieczeniowej, chyba że ubezpieczający zapłacił dodatkową składkę. Dla chorych przewlekle mamy atrakcyjną ofertę, gdyż zapewnia im ochronę bez konieczności dopłacania – zaostrzenia objawów bądź też wystąpienia niespodziewanych powikłań chorób przewlekłych mieszczą się w zakresie ubezpieczenia.
Coraz częściej w podróż wyruszają kobiety spodziewające się dziecka. Nie ma w tym nic dziwnego, o ile lekarz nie zgłosi zastrzeżeń, tymczasem komplikacje związane z ciążą bywają wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczycieli albo ograniczone do określonych limitów. Nasze klientki nie muszą się obawiać – w ubezpieczeniu turystycznym nie ma limitu na koszty leczenia związane z pogorszeniem stanu zdrowia kobiety w ciąży.
Do niedawna ubezpieczyciele nie wypłacali odszkodowania za szkody, do których doszło wtedy, gdy ubezpieczony znajdował się pod wpływem alkoholu. To się zmienia. Coraz więcej towarzystw za dodatkową opłatą wprowadza klauzulę alkoholową, dzięki której ubezpieczony może liczyć na pokrycie kosztów leczenia, jeśli coś mu się stało, gdy był pod wpływem alkoholu. To dobre rozwiązanie dla narciarzy, którzy skuszą się na grzańca na stoku, a chwilę później złamią nogę podczas szusowania. Idziemy jeszcze dalej, gdyż zapewniamy ochronę także wtedy, gdy ubezpieczony wyrządził komuś szkodę, będąc po spożyciu alkoholu.

Jak długo masz ochronę?

Regułą jest, że ochrona  ubezpieczona trwa tyle czasu, na ile ją wykupiłeś. Może jednak zdarzyć się, że będziesz miał ją dłużej. Zapewniamy przedłużenie ochrony w sytuacjach nagłych.
Polega to na tym, że w przypadku niektórych zdarzeń okres ubezpieczenia może zostać przedłużony aż do 72 godzin, gdy powrót ubezpieczonego do Polski opóźnia się z przyczyn losowych. Te przyczyny losowe to awaria środka transport, zdarzenia losowe takiej jak m.in. powódź czy huragan albo akcja ratownicza po nich, opóźnienie środka transportu ze względu na złe warunki atmosferyczne lub wypadek komunikacyjny.
Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x