Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj

Na nadejście wakacji dzieci czekają cały rok. Warto pamiętać o atrakcjach, które będą wspominane przez wiele lat. Widok radosnego, uśmiechniętego młodego człowieka jest na wagę złota. Potwierdzi to przecież każdy rodzic. Co zrobić, aby podarować maluchowi i jego rodzeństwu piękne, niezapomniane wrażenia oraz cenne wspomnienia. Tutaj przede wszystkim liczy się dobra organizacja i przemyślany plan działania. Co zrobić, aby podczas tego czasu wypocząć i wykorzystać go w 100 procentach? Oto nasze podpowiedzi!


Wczasy rodzinne nad morzem

Wspólne budowanie zamków z piasku, czy spacery brzegiem morza to jedna z milszych form wypoczynku. Nie każ wychodzić dzieciom z wody. Pozwól im się bawić do woli, oczywiście pod Twoim czujnym okiem. Do wyboru macie nasz polski Bałtyk albo równie atrakcyjne zagraniczne plaże. Wspólne plażowanie, wylegiwanie się na słońcu, czy granie w różne, integrujące gry są na wagę złota. Piękna opalenizna i mnóstwo udanych zdjęć to coś, czym będziecie się cieszyć po powrocie do domu z wakacji.

Wakacje rodzinne – nasze piękne Mazury

Nic tak nie buduje, jak wspólnie spędzony czas. Wakacyjne wspomnienia pozostają na długo. Nie trzeba jechać daleko, wystarczy wybrać się na nasze polskie Mazury. To idealny przepis na wakacje z dzieckiem, jak i romantyczny czas we dwoje. Dlaczego warto?

Prawdziwą przyjemnością dla Ciebie i Twojego dziecka może okazać się wspólne żeglowanie. Jeśli potrafisz żeglować, pokaż mu, jak się to robi. Opowiedz o rodzajach wiatru i chmur, naucz go wiązać żeglarskie węzły.  Możecie wypożyczyć łódź kabinową i spędzić w niej noc, przycumowani w porcie. Kołysanie na wodzie i wspólne oglądanie gwiazd na pewno na długo zostanie w pamięci.

Góry – piękno samo w sobie!

Zarówno Tobie, jak i dzieciom na pewno przyda się odrobina ruchu. Górskie spacery to doskonała forma wypoczynku. Pamiętaj, aby wyposażyć się w odpowiednie buty i plecak, do którego włożysz wodę, kanapki i inne niezbędne rzeczy. Nie zapomnijcie też o specjalnych zabezpieczeniach. Ochrona przed słońcem, owadami jest tutaj prawdziwą koniecznością. Podobnie jak zestaw opatrunków i podstawowych leków.

Wakacje rodzinne to szkoła?

Co wspólnego mają wakacje z rodziną i szkoła? Odpowiedź może Cię zaskoczyć, ale jest bardzo ważna! Pamiętaj, że wakacje to dla dziecka ucieczka od szkoły i obowiązków. Prócz czekających na nie przygód, najbardziej cieszy je brak lekcji. Mimo to wykorzystaj fakt, że jesteście wszyscy razem na łonie natury, aby przeprowadzać krótkie, praktyczne lekcje przyrody, czy geografii. Przygotuj się merytorycznie do takich rozmów. Bardzo możliwe, że Ty również nauczysz się czegoś nowego. Istnieje duża szansa, że taka wiedza pozostanie Twojemu dziecku o wiele dłużej niż ta, którą zdobędzie w tradycyjnej szkole.

Aktywne formy spędzania czasu – sport to zdrowie!

Wakacje z dziećmi za granicą, czy w Polsce nie muszą być nudne! Dlatego wybierając się na wakacje, zabierz ze sobą rower. Ta forma wypoczynku pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Pamiętaj, aby ubezpieczyć je oraz siebie przed nieszczęśliwym wypadkiem. Jeśli jedziecie trasą terenową, zabierzcie ze sobą dodatkowe dętki i pompkę do opon. Wystające korzenie potrafią perfidnie popsuć zabawę. Zabezpieczenie w postaci dodatkowych akcesoriów i odpowiedniej polisy zagwarantuje Wam idealny i spokojny wypoczynek. Jazda rowerem to czysta przyjemność, a przy okazji zwiedzicie mnóstwo ciekawych miejsc!

Zmiana klimatu – nowa jakość dla Ciebie i Twojej rodziny!

Wyjazd na wakacje to nie tylko niezapomniane chwile dla całej rodziny, ale także wzmacnianie odporności dziecka. Wyjazd nad morze dobrze mu zrobi, morskie powietrze bogate jest bowiem w jod, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. Jeżeli nie mieszkacie nad morzem, pozwólcie sobie na taki urlop, albo chociażby jeden lub kilka weekendów.


Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu sportowego
Dowiedz się więcej
Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x