Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Ty i Twoi bliscy uwielbiacie sporty zimowe? Nawet jeśli macie za sobą już wiele wyjazdów na narty, nie zapomnij i tym razem dobrze się przygotować. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich na stoku, by nie narażać ich zdrowia oraz tym samym zapewnić im dobre samopoczucie przez cały pobyt w górach. 

Kup odpowiedni strój

To, co zakładamy na stoku ma duży wpływ na nasze bezpieczeństwo. Nawet jeśli jesteś początkującym narciarzem zadbaj przede wszystkim o idealnie dopasowany do Twojej głowy kask. Tylko wtedy będzie on w stanie ochronić Cię przed poważnymi uszkodzeniami, takimi jak pęknięcie podstawy czaszki czy wstrząśnienie mózgu.

Choć na zdjęciach ze stoku można często oglądać osoby ubrane tylko w bezrękawniki czy modne golfy z wełny to, choć dobrze wyglądają, taki strój nie okaże się zbyt praktyczny. Dostępne na rynku kurtki narciarskie często są projektowane w oparciu o najnowsze technologie. Są one często bardziej wytrzymałe na wytarcia spowodowane upadkami niż zwykłe puchowe kurtki oraz bardziej komfortowe za sprawą swojej elastyczności i membrany „oddychającej”. Poza tym, dzięki większej swobodzie ruchów i wentylacji, będziesz bardziej zwrotny oraz nie narazisz się na przeziębienie spowodowane przegrzaniem.

Nie zapomnij też o ciepłych, nieprzemakalnych rękawiczkach, spodniach i bieliźnie termicznej.

Jeśli w tym sezonie zdecydowałeś się na zakup swojego sprzętu, nie zapomnij wykupić ubezpieczenia na narty. W ten sposób nie będziesz musiał obawiać się o jego stan, nawet jeśli przy pierwszym zjeździe inny narciarz przypadkiem by go uszkodził.

Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo

Choć jazda na nartach to świetna zabawa, jest ona też dość wymagająca. Z tego względu przed wyjazdem na urlop postaraj się szczególnie zadbać o formę. Poza tym, tak jak po każdego rodzaju wysiłku fizycznym, powinieneś wraz z bliskimi zadbać o odpowiednią dietę, która zapewni Wam dostateczną ilość kilokalorii. 
Na stoku należy mieć trzeźwy umysł i szybko reagować na różne sytuacje. Z tego względu nie wolno też pić tam alkoholu.

GOPR radzi także[1], by używać wyłącznie sprawnego, bezpiecznego sprzętu oraz dbać o wiązania. Nie zapominaj o tym, by przed zjazdem sprawdzić czy zostały prawidłowo ustawione.

Najczęstszą dolegliwością z jaką borykają się narciarze jest naciągnięcie więzadeł krzyżowych oraz zwichnięcia lub złamania kończyn. Zazwyczaj te nieprzewidziane wypadki wydarzają się nie z powodu złych warunków pogodowych, a z winy samego narciarza. Z tego względu warto zawczasu zabezpieczyć się przed tego rodzaju sytuacjami i mieć dostęp do najlepszych punktów medycznych, bez obaw o koszty.

Ubezpieczenie narciarskie za granicą – od czego?

Góry są piękne, ale i niebezpieczne. Szusując na trudno dostępnych trasach może przydarzyć Ci się wypadek. Akcje ratunkowe za granicą na wysoko położonych terenach zwykle są bardzo kosztowne (np. z użyciem helikoptera), a bez odpowiedniego ubezpieczenia kosztami obarcza się poszkodowanego. Taka interwencja np. w Austrii czy w USA może kosztować nawet kilka tysięcy euro czy dolarów. Z tego względu przed wyjazdem zdecyduj się na świadczenie, które pomoże Ci zabudżetować tego rodzaju niespodziewane wypadki.

Wybierając ubezpieczenie na wyjazd na narty, dobrze zastanów się nad tym, jaki ma być jego zakres, a także ile ma wynosić suma polisy. Zazwyczaj osobom uprawiającym sporty zimowe zaleca się wykupienie ubezpieczenia z kosztami leczenia w wysokości 200 000 zł.

Narciarze powinni wybrać ubezpieczenie, które pokryje im też szeroki zakres usług assistance. Nawet jeśli posiadasz kartę EKUZ, która pozwoli na bezpłatne wykonanie niektórych zabiegów, to np. w większości krajów nie obejmuje ona już bezpłatnego przyjazdu karetki.

Warto też zaopatrzyć się w opcję ubezpieczenia OC. Dzięki temu, w razie gdybyś Ty lub ktoś z Twojej rodziny wpadł na inną osobę na stoku i spowodował uszkodzenia ciała lub sprzętu, odpowiedzialność za to poniesie towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie na narty w Polsce – też jest potrzebne!

Bez względu na miejsce wyjazdu, wszędzie możesz być narażony na niespodziewane koszty. Zniszczenie sprzętu, uszczerbek na zdrowiu, strata bagażu czy konieczność zmiany ośrodka, w którym zatrzymałeś się z rodziną. Od tych i wielu innych przypadków możesz ochronić bliskich wykupując odpowiednie ubezpieczenie dla narciarzy, które pokryje związane z tym wydatki.

Już dziś zacznij przygotowania do sezonu i zadbaj o siebie i swoich bliskich: od stroju po polisę!

[1] http://www.gopr.pl/poradnik/wskazowki-dla-narciarzy

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x