Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Ten krótki tekst ma Cię zachęcić do zastanowienia się, dlaczego warto się ubezpieczyć i jak zrobić to dobrze, czyli tak, aby w razie przykrego zdarzenia, ubezpieczenie zagwarantowało Ci pełną ochronę.

Odkąd koszty zimowego szaleństwa niemal zrównały się w krajowych i zagranicznych kurortach, narty w Alpach to już nie dobro luksusowe, a zwyczaj, który stopniowo przyjmuje się również w Polsce. W przypływie euforii spowodowanej podjęciem decyzji o długo wyczekiwanym wyjeździe, zapominamy, że wraz z odwagą, która z roku na rok popycha nas do wybierania coraz odleglejszych tras, powinniśmy zadbać również o swoje bezpieczeństwo.

Co takiego może się zdarzyć? Trasy są lepiej przygotowane, nie ma tłoków… Lekceważymy prozę życia, ot to! Wystarczy spadek odporności, aby przyprawiło nas to o zwykłe przeziębienie czy nawet zapalenie płuc. Jeżeli nie mamy dobrego ubezpieczenia, pozostają nam dwa wyjścia: zaszyć się w hotelowym pokoju z myślą „byle do powrotu” i nadzieją, że „gorzej nie będzie”, albo szukać pomocy na własną rękę. W lepszych hotelach można spotkać punkty lekarskie, ale trzeba nastawić się na komunikację w języku angielskim, kilkukrotnie zawyżone ceny leków i zapłatę za udzieloną poradę.

A jak przedstawiałaby się sytuacja gdybyś był szczęśliwym posiadaczem ubezpieczenia podróżnego? Dzwonisz na całodobową infolinię ubezpieczyciela. Polskojęzyczni konsultanci umawiają wizytę lekarską w Twojej okolicy. Lekarz zazwyczaj jest już poinformowany o tym, co Ci dolega. O refundację kosztu dojazdu na wizytę możesz ubiegać się po powrocie do Polski, np. na podstawie paragonów od taksówkarzy. Często zdarza się, że leki, których będziesz potrzebował, otrzymasz od lekarza podczas wizyty, o ile placówka jest w nie zaopatrzona. Wszystko odbywa się bezstresowo i co najważniejsze: bezgotówkowo. Tak czy inaczej, będąc ubezpieczonym, możesz liczyć na pomoc w organizacji i pokryciu kosztów leczenia.

Skuteczność pomocy w dużej mierze zależy od Ciebie

Zadbaj o to, aby ubezpieczenie zapewniało Ci maksymalną ochronę. Wybierz sumy ubezpieczenia i rozszerzenia adekwatne do ryzyka, które niesie ze sobą podróż zagraniczna. Weź pod uwagę koszty leczenia w innych krajach. Narty w amerykańskich Appalachach? Hospitalizacja wraz z transportem mogą Cię kosztować nawet 400 000 zł. Tymi kosztami byłbyś obarczony w przypadku, gdybyś w ogóle nie miał ubezpieczenia lub  gdybyś miał ubezpieczenie, ale ze zbyt niskimi sumami ubezpieczenia, czy też bez koniecznych rozszerzeń, np. o nagłe zaostrzenie się choroby przewlekłej.

Pod szczególną uwagę weź wspomniane rozszerzenia – dostosuj je np. do Twojej ulubionej formy odpoczynku. Jeśli od leniuchowania na tarasie w schronisku wolisz poszaleć na nieoznaczonych trasach lub spróbować raftingu, konieczne będzie rozszerzenie zakresu o sporty ekstremalne i zwiększenie sum ubezpieczenia na poszukiwanie i ratownictwo. Po całym dniu spędzonym na stoku mało kto odmówi sobie grzanego wina czy degustacji regionalnego trunku, dlatego przyda się rozszerzenie ochrony o szkody spowodowane po użyciu alkoholu. Mimo że wyjazd upłynął nam bez zakłóceń, problemy mogą pojawić się na sam koniec, np. gdy zostanie odwołany lot powrotny. Upewnij się, czy Twój ubezpieczyciel przedłuży ochronę na czas oczekiwania na transport zastępczy. Takie rozwiązania znajdziesz np. w UNIQA.

Podczas podróży na narty nie możesz być pewny nawet pogody. Dlatego kwestię polisy zostaw swojemu ubezpieczycielowi, któremu możesz zaufać, opierając się na faktach zawartych w Twojej polisie i ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Szusuj spokojnie!

Marcin Pyka 

Ekspert-lider ds. rozwoju produktów detalicznych

Departament Rozwoju Produktów
 

Katarzyna Ruman: poradnik o ubezpieczeniu turystycznym

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x