Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj

Nie ma złego czy dobrego sposobu planowania wyjazdu. Zarówno wakacje z biurem podróży, jak i wyjazd na własną rękę mogą okazać się równie ekscytujące. 

Lastminute

Każde biuro podróży oferuje promocje lastminute. W dużej mierze polegają one na wyprzedawaniu do ostatniej chwili miejsc na wycieczki, które jeszcze się nie zapełniły, a na pewno wystartują, ponieważ zgłosiło się już wystarczająco dużo osób. Jeśli miejsca pozostaną puste, biuro straci więcej aniżeli przy sprzedaży tych miejsc nawet za połowę początkowej ceny. Dlatego warto być na bieżąco ze stronami internetowymi biur i agencji podróży, gdyż można upolować doskonałą ofertę, bez długotrwałego planowania wyjazdu. Jeśli decyzję o wyjeździe podejmiemy odpowiednio wcześnie, możemy skorzystać z oferty firstminute - wtedy również będzie taniej.  

Im więcej, tym gorzej

Nie od dziś wiadomo, że im więcej osób w grupie, tym trudniej cokolwiek zaplanować. Każdy ma inne oczekiwania, chce zobaczyć co innego. Jeśli chcemy podróżować na własną rękę, lepiej robić to w mniejszym gronie. Łatwiej wtedy przenocować w jednym pokoju i zaoszczędzić. Wygodniej jest się również przemieszczać z miasta do miasta. Duża grupa wymaga zorganizowanego środka transportu, natomiast podróżując w parze, można szybko złapać autostop. To także szybsze zwiedzanie i mniej sporów - o wiele łatwiej dogodzić dwóm niż dwudziestu osobom. 

Wygoda

Jeśli wygoda jest najistotniejsza, to wykupienie oferty z biura podróży będzie optymalnym rozwiązaniem. U agenta można wybrać hotel, zaplanować różne atrakcje, zapłacić za pełne wyżywienie, wybrać miejsce w samolocie, czyli precyzyjnie rozplanować każdy szczegół. Dzięki temu, gdy już będzie się na miejscu, jedyne co należy zrobić, to po prostu dobrze spędzić czas. To rozwiązanie dla tych, którzy wolą być przygotowani na każdą ewentualność i nie lubią przykrych niespodzianek.

Pomoc

Jest wiele stron pomocnych w planowaniu wyjazdu na własną rękę, od wyszukiwarek hosteli (http://goo.gl/IKGoYV), po porównywarki lotów (http://goo.gl/j2Vu9u). Warto z nich korzystać, bo dzięki nim możemy naprawdę dużo zaoszczędzić, niekiedy kupienie miejsca w hostelu przez Internet jest tańsze niż zrobienie tego samego osobiście w recepcji. Warto zaopatrzyć się również z aplikację z mapą lub przewodnik w wersji papierowej. Dzięki temu bez problemu odnajdziemy się w nowym miejscu i unikniemy błądzenia w obcym mieście.

Harmonia

Najlepiej połączyć obie metody: planowanie i improwizację. Biuro podróży pomoże nam przy rezerwacji lotu i hotelu, a jeśli zrobicie to z wyprzedzeniem, zapłacicie mniej. Nie musi to wcale oznaczać rezygnacji z organizowania wakacji na własną rękę. Dajcie się ponieść ciekawości i zwiedźcie miasto bez pomocy przewodnika. Słuchajcie rekomendacji nowo poznanych osób, próbujcie nowych smaków, poznawajcie lokalną kulturę i okolicznych mieszkańców. Takie rozwiązanie da nam niezapomniane wrażenia i pozwoli poznać obcy kraj z zupełnie innej strony, a jednocześnie nie będziemy musieli przejmować się kwestiami organizacyjnymi jak np. nocleg.Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu sportowego
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x