Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Austria - raj dla narciarzy

  Szusowanie w austriackich Alpach to gwarancja doskonałego urlopu. Austriacy dbają o świetną infrastrukturę, mają jedne z najlepiej przygotowanych stoków, oferują nowoczesne wyciągi. Co więcej, do Austrii z Polski jest trochę bliżej niż do Włoch. 
  Austria to raj dla narciarzy, który oferuje aż 374 ośrodków narciarskich. Każdy z ośrodków narciarskich ma swój własny charakter. 

 2. TOP 3 największych regionów narciarskich 

  Liczba tras, wyciągów i nowoczesność infrastruktury niewątpliwie mają znaczenie przy wyborze destynacji, którą wybierzesz. Każdy z regionów narciarskich na pewno ukrywa też co najmniej jednego asa w rękawie, którym pozytywnie zaskakuje odwiedzających turystów.
  Trzy największe regiony narciarskie w Alpach austriackich:

  1. Tyrol (120 ośrodków narciarskie)

  2.Salzburg (51 ośrodki narciarskie)

  3. Styria (72 ośrodki narciarskie)

 3. Ski Arlberg (Sankt Anton-Lech-Zuers-Warth-Schröcken)

  Ski Alberg  to  połączenie prestiżowego ośrodka Lech/Zürs w Vorarlbergu i położonej nieopodal stacji St. Anton w Tyrolu. System nowoczesnych kolei linowych, który połączył w jeden kompleks te sąsiadujące ze sobą stacje narciarskie kosztował 45 mln euro i został otwarty w sezonie zimowym 2016/2017. Kompleks ten stał się największym ośrodkiem narciarskim w Austrii. Łączna długość tras wynosi 305 km. Jeszcze do niedawna narciarze, którzy chcieli skorzystać z tych stacji musieli przedostać się z jednej strony przełęczy Arlberg na drugą korzystając z połączenia autobusowego.
  W wyniku połączenia stacji powstała nowa narciarski szlak „Run of Fame, której trasa przechodzi od Warth, przez Lech Zürs aż do Sankt Anton i z powrotem. Szlak liczy 65 kilometrów i stanowi największą atrakcję ośrodka Ski Alberg.
  Trasy:  305 km (84% tras kwalifikowanych jest jako łatwe i średnie, 30 km czarnych tras, 10 km tras do jazdy w puch). 

 4. Stacja Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental, 

  Ski Welt to rozległy ośrodek narciarski, na terenie którego znajduje się 14 miejscowości (m.in. Brixen, Westendorf, Hopfgarten, Itter i Söll), z których narciarze mogą dostać się na stoki. Oferuje fanom białego szaleństwa 250 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym 160 km sztucznie naśnieżanych tras oraz ponad 90 nowoczesnych wyciągów.

 5. Ischgl

  Ischgl jest częścią ośrodka narciarskiego w Tyrolu. Oferuje 223 km trasy zjazdowych. Ischgl znalazło się na naszej liście najbardziej ulubionych austriackich ośrodków ze względu na szerokie stoki, różne stopnie trudności tras, wysokie położenie, dzięki któremu śnieg utrzymuje się tutaj długo. 

  Trasy zjazdowe 223 km (39 km trasy niebieskie, 150 km trasy czerwone, 34 km trasy czarne)
  Trasy biegowe: 48 km 

 6. Kitzbühel

  Kitzbühel to ośrodek sportów zimowych z długoletnia tradycją. W 2013 roku świętował 120-lecie.  Słynie z trasy na zboczu Hahnenkamm, która uznawan jest za jedną z najbardziej wymagających i najniebezpieczniejszych tras narciarskich świata. 
  Ośrodek oferuje 54 kolejki linowe i wyciągów, 60 tras o łącznej długości 179 km, a także 36 km tras przygotowanych do jazdy w puchu. 
  Długość tras: 179 km + 36km szlaków narciarskich

 7. Mayrhofen

  Ośrodek narciarski Mayrhofen dzięki połączeniu z miejscowościami Hippach, Finkenberg i Tux stał się największym i najbardziej atrakcyjnym miejscem do szusowania w Dolinie Zillertal. Tradycja Mayrhofen w sportach zimowych jest długa, ale jest to też idealne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki wiosną i latem. Inwestycje w infrastrukturę zimową, połączenie tras i wyciągów z innymi miejscowościami przyciąga rzesze fanów białego szaleństwa, w tym także wielu Polaków.

  Trasy: 136 km tras (40 km niebieskich, 66 km czerwonych, 30 km czarnych), 
  •  57 wyciągów 
  •  55 tras o zróżnicowanej trudności (trasy szerokie i długie)
  •  Położenie tras na wysokości 1400-2600 m npm  zapewnia długi sezon 
  •  Urocze miasteczko Mayhrofen, z wieloma knajpkami na wieczorne wyjście
  •  W okolicy lodowiec Hitntertux 

 8. Przed wyjazdem narciarskim

  Planując wyjazd na narty wykonaj kilka czynności:
  1) wybierz ośrodek, do którego pojedziesz
  2) zacznij pracować nad kondycja - w szczególności nad wytrzymałością Twoich nóg,
  3) zadbaj o sprzęt narciarski przed wyjazdem lub zrób to na miejscu - warto naostrzyć i nasmarować deski
  4) kup polisę turystyczną na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń na stoku
  5) zaplanuj trasę dojazdu do miejsca docelowego

 9. Kup świadomie dobrą polisę podróżną

  Polisa turystyczna, na którą się zdecydujesz powinna przede wszystkich mieć odpowiedni zakres ubezpieczenia, ale również sumy.
  Jeśli chodzi o zakres polisy dla narciarza powinna ona obejmować:

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x