Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Planujesz wakacje? A może masz przed sobą wyjazd zagraniczny z pracy? Zawczasu zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wybierz właściwą polisę. Nie wiesz, która będzie odpowiednia? Podpowiadamy!

Dla tych, którzy wyjeżdżają z biurem podróży (wariant MINI)

Jeśli zwykle wyjeżdżasz z biurem podróży, upewnij się, że w cenie wycieczki została zawarta opłata za ubezpieczenie. Sprawdź dobrze, jakie wydarzenia obejmuje. Może się okazać, że ta oferta nie będzie zbyt atrakcyjna, więc żeby czuć się bezpieczniej, możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie UNIQA MINI. Być może będzie ono stanowiło wygodne uzupełnienie polisy z biura turystycznego. Dzięki niemu, jeśli zajdzie taka potrzeba, otrzymasz dodatkowe wsparcie finansowe w sytuacji kryzysowej. Możesz skorzystać z niego także wtedy, gdy wyjeżdżasz na wakacje na własną rękę i nie planujesz podejmować się zbyt ryzykownych aktywności.

Polisa turystyczna UNIQA w wariancie MINI obejmuje, w zakresie podstawowym: koszty leczenia do 100 tys. zł, które spowodował nagły wypadek, choroba czy wybuch wojny lub akt terroru. Dodatkowo w ramach tego ubezpieczenia możesz liczyć na ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, pokrycie ewentualnych dodatkowych kosztów dojazdu, czy w razie odstąpienia od podróży np. przez organizatora.

Dla aktywnych (wariant MAXI)

Jakie ubezpieczenie turystyczne, będzie odpowiednie dla osób, które mają zaplanowane wiele aktywności podczas wyjazdu? W zależności od planów może to być polisa w wariancie MAXI lub roczne ubezpieczenie Aktywne Życie. Pierwsza z wymienionych polis będzie szczególnie dobrym wyborem dla osób, które podróżują od czasu do czasu i to na własną rękę. Zastanawiasz się: „Ok, ubezpieczenie turystyczne… co obejmuje?”. Odpowiadamy – ta polisa zapewni Ci ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, od dodatkowych kosztów dojazdu, na wypadek odstąpienia od podróży. Dodatkowo oferuje OC z możliwym odszkodowaniem o wys. do 150 tys. zł oraz Assistance MAXI. To ostatnie może okazać się szczególnie przydatne osobom, które planują wypad w góry – w razie poważnego uszczerbku na zdrowiu i potrzeby zorganizowania akcji ratowniczej, polisa pokryje jej koszty (do 8 tys. euro). Co więcej, obejmuje sytuacje, które zostały powyżej wymienione przy opisie wariantu MINI.

Gdy wyjeżdżasz na własną rękę (wariant MEGA)

Jakie ubezpieczenie na wyjazd kupić, gdy planujesz prawdziwą wyprawę np. na drugi koniec świata? Z pewnością musi to być polisa, która pokryje wysokie koszty ewentualnej szkody na zdrowiu, leczenia, OC, NNW i najlepiej, by zawierała dodatkowe usługi Assistance. Te warunki z pewnością spełnia ubezpieczenie turystyczne w wariancie MEGA. To opcja najczęściej wybierana przez klientów UNIQA, ponieważ zapewnia pełnię bezpieczeństwa, w razie potrzeby pokrywając wysokie kwoty szkód. W ramach opcji Assistance możesz otrzymać nawet pomoc tłumacza czy pomoc finansową, gdy stracisz całą gotówkę, karty czy czeki.

Oferty ubezpieczeń turystycznych UNIQA są bardzo bogate, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapoznać się ze szczegółami opisanymi w OWU każdego wariantu. Wymienione w artykule sytuacje są też przykładowe i każdą z polis możesz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli planujesz wyjazd, nie zwlekaj z zakupem i czuj się bezpiecznie wszędzie tam, gdzie będziesz.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x