Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj

Bardzo często pies, kot czy inne zwierzę to jeden ważnych członków rodziny. Niestety mimo wielu plusów posiadania takiego pupila, nie można zapomnieć o obowiązkach, które łączą się z opieką nad naszym małym przyjacielem. Tutaj problem pojawia się zawsze wtedy, kiedy chcemy wyjechać na dłuższy weekend lub wakacyjny urlop. Jeżeli nie chcesz przekładać wyjazdu lub z niego rezygnować i jednocześnie zależy Ci na tym, aby zwierzę również czuło się dobrze – koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Przygotowania do podróży

Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz spędzić wakacje z pupilem, pamiętaj o jego komforcie i bezpieczeństwie. Zabierz ze sobą smycz, kaganiec, identyfikator z numerem telefonu i jego ulubioną zabawkę. Ważne, aby wyjazd nie był zbyt stresujący dla zwierzaka. Dobry plan działania będzie tutaj kluczem do sukcesu. Dlatego zrób listę potrzebnych rzeczy, dzięki temu o niczym nie zapomnisz. Dzięki niej sprawdzisz też, czego jeszcze Ci brakuje i co musisz dokupić.

Przewóz zwierząt za granicę przepisy i inne ważne kwestie!

Zanim wybierzemy się na wakacje za granicę, sprawdźmy, czy zwierzę posiada ważne szczepienie, ma czip i paszport. Jeśli lecimy samolotem, na pokład zabierzemy zwierzę, które waży do 8 kg wraz z transporterem, gdy waży więcej, będzie musiało podróżować jako ładunek cargo w luku bagażowym w specjalnej klatce, wyłożonej chłonnym materiałem, z dostępem do wody i jedzenia.

Wymiary klatek są dostępne w biurach rezerwacji i sprzedaży linii lotniczych lub w biurach agentów. Jeśli lecimy z naszym polskim przewoźnikiem PLL LOT, warto zadzwonić do LOT CARGO, które odpowiedzialne jest za transport bagażu (+48 22 606 7777). Tutaj na miejscu pierwszym jest wygoda waszego małego przyjaciela, a także jego bezpieczeństwo.

Wakacje ze zwierzętami a publiczny środek transportu

Wybierając publiczny środek transportu, pamiętajmy o przepisach, które obowiązują. Zwierzę powinno być na smyczy i mieć założony kaganiec. Nie ma obowiązku transportowania pupila w klatce, aczkolwiek np. koty lepiej przewozić w specjalnych transporterach.

Zwierzęta jeżdżą komunikacją miejską za darmo pod warunkiem, że nie utrudniają przejścia i nie narażają na szkodę innych podróżujących pasażerów, nie zasłaniają widoczności obsłudze pojazdu i nie zagrażają bezpieczeństwu ruchu. Za podróż pupila pociągiem należy zapłacić. To jedne z ważniejszych informacji, które należy wziąć pod uwagę. Zawsze sprawdzaj je przed wyjazdem do nowego miasta lub kraju. Dzięki temu unikniesz mandatu i ewentualnego niepotrzebnego zdenerwowania. Nie rezygnuj ze wspólnej przygody, wakacje ze zwierzętami mogą być równie udane!

Wakacje i pupil w aucie

Spora część urlopowiczów decyduje się na wakacyjne podróżowanie autem. Jest to swego rodzaju sposób na oszczędność pieniędzy. A przy okazji wygoda. Własne auto odsuwa na bok problemy z niedostępnością komunikacji miejskiej, czy tym, że przewóz taksówką jest zbyt drogi.

Jadąc autem, nie zapomnijmy o wygodzie zwierzaka. Nie należy karmić go  bezpośrednio przed podróżą, gdyż może mieć potem objawy choroby lokomocyjnej. Dobrze jest zmęczyć go przed drogą, wtedy będzie spokojniejszy. I przede wszystkim nie należy podawać zwierzętom żadnych ludzkich leków nasennych albo na chorobę lokomocyjną!

A może opieka nad zwierzętami na wakacje?

Kiedy zostawiamy w domu psa lub kota samego, najlepszym rozwiązaniem jest, by codziennie odwiedzali go np. sąsiedzi i karmili i wyprowadzali na spacer. Jeśli nie znajdziemy chętnych, możemy zawieźć go do hotelu dla zwierząt. Tam opiekunowie zadbają, by pupil się nie nudził, miał co jeść, a pies kilka razy w ciągu dnia wyszedł na spacer. Cena za dobę hotelową w takich miejscach, uzależniona jest od wielkości zwierzęcia i waha się między 20 a 70 zł. Opieka nad zwierzętami na wakacje to jedno z wygodnych rozwiązań!


Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu sportowego
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x