Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Urlop to czas, w którym powinniśmy skupić się przede wszystkim na wypoczynku. Na dłuższy wyjazd możemy pozwolić sobie zwykle raz w roku, szczęśliwcy kilka razy jeżdżą na krótkie, weekendowe wypady za granicę. Taka wycieczka to sporo załatwiania, które wymaga od nas pełnego skupienia i koncentracji. Nic dziwnego, że będąc już na miejscu, myślimy tylko o tym, by dobrze się bawić i solidnie wypocząć. Ale żeby tak się stało, trzeba się najpierw dobrze przygotować. Oprócz biletów na samolot, pakowania i spraw urzędowych, warto również zdecydować się na zakup ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego? Gdzie je kupić? Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Po co i jak wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Wiele osób przed wyprawą za granicę zastanawia się, czy na pewno pamiętało o wszystkim, co może być przydatne na miejscu. Niestety, nie zawsze zadajemy sobie pytanie o bezpieczeństwo. A to przecież najważniejsze, co powinniśmy zapewnić sobie i swoim bliskim. Żeby mieć gwarancję pełnej ochrony, najlepiej wykupić dobrze dopasowane ubezpieczenie podróżne. Zanim podpiszemy umowę z konkretną firmą, trzeba poważnie zastanowić się nad tym, co faktycznie jest nam niezbędne. Adekwatny pakiet należy wybrać na podstawie kierunku wycieczki, jej długości, tego, co mamy zamiar ze sobą zabrać, a nawet samego terminu urlopu. Jak wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Na stronie UNIQA, dzięki specjalnemu formularzowi, możemy w kilka chwil nabyć dostosowaną do naszych potrzeb polisę.

Dobre firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom różne pakiety, wśród których każdy bez wątpienia znajdzie ten idealny dla siebie. UNIQA ma w swoim portfolio trzy różne zestawy usług: MINI, MAXI i MEGA. Każdy z nich to inny zakres polisy, inne dofinansowanie ewentualnych kosztów leczenia i, co za tym idzie, inny koszt.

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

I to właśnie u takich specjalistów jak UNIQA powinniśmy kupować usługi. Wiele osób zastanawia się, gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Odpowiedź jest prosta: tam, gdzie mamy wybór i gdzie znajdziemy firmę z historią – sprawdzoną i cieszącą się zaufaniem klientów. Takim usługodawcą jest właśnie UNIQA. Firma oferuje pomoc w wielu kryzysowych sytuacjach życiowych, a w swoim portfolio ma produkty dostosowane do różnych potrzeb, oczekiwań i problemów. W przypadku polisy podróżnej pomoże nam w sytuacji nagłego zachorowania, w razie konieczności transportu medycznego lub niemożności samodzielnego powrotu do kraju ze względu na zły stan zdrowia, a nawet przy sfinansowaniu leczenia stomatologicznego w sytuacjach wymagających natychmiastowego działania.

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Najlepiej w firmie, która pomoże też przy okazji wypadków, np. w górach czy na morzu. Takie wyprawy to dla wielu ludzi idealna, wakacyjna przygoda. Niestety – nawet najbardziej doświadczonym podróżnikom zdarzają się nieprzewidziane kryzysy. UNIQA opłaci akcję ratunkową lub poszukiwawczą prowadzoną w takim momencie przez miejscowe służby ratunkowe.

Ale pomoc nie kończy się na ratowaniu zdrowia. W odpowiednim pakiecie można otrzymać też pomoc w razie utraconego bagażu. Tutaj mamy możliwość dostania pieniędzy za skradzione, uszkodzone lub zaginione w transporcie walizki. Jeżeli z kolei z ważnych przyczyn nie będziemy mogli wziąć udziału w zaplanowanej i opłaconej wycieczce, dostaniemy zwrot poniesionych kosztów. Co ciekawe, adekwatny do naszych potrzeb pakiet zagwarantuje też pieniądze za np. zniszczony samochód lub spowodowany przez nas wypadek na stoku narciarskim i wywołane tym szkody na osobach trzecich.

 

 

 

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x