Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Karta EKUZ a ubezpieczenie turystyczne

  Decydując się na ochronę zdrowotną na wakacje, masz do wyboru dwie najpopularniejsze opcje. Pierwsza z nich to karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ta forma wsparcia potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA.

  Drugim wyjściem jest wykupienie prywatnego ubezpieczenie turystycznego, które jest bardziej elastyczne i – w zależności od wybranego pakietu – może zapewnić ci dużo więcej korzyści niż karta EKUZ. Oferujemy trzy pakiety, wśród których każdy znajdzie ten odpowiedni dla siebie. Sam możesz zdecydować o zakresie i sumie zabezpieczenia.

 2. Ubezpieczenie turystyczne – gwarancja bezpieczeństwa

  Taka forma wsparcia jest dużo szersza i, dzięki temu, bezpieczniejsza. Masz gwarancję, że zadziałamy tam, gdzie EKUZ nie ma już pola manewru. Do takich sytuacji zaliczają się np. akcje ratunkowe w górach lub na morzu, które nie są zwykle refundowane w europejskich systemach ubezpieczeń zdrowotnych. Karty te nie pokrywają także kosztów transportu medycznego do Polski i działają jedynie w publicznych ośrodkach zdrowia. A może się przecież zdarzyć, że w miejscu, do którego wybierasz się na wypoczynek dostępne będą tylko prywatne usługi medyczne.

  We wszystkich tych sytuacjach pomoże ci ubezpieczenie turystyczne naszej firmy. Będzie ono także świetnym wyjściem dla wszystkich, którym nie przysługuje prawo do świadczeń zdrowotnych ze środków publicznych zgodnie z przepisami krajowymi i, co za tym idzie, nie mogą otrzymać darmowej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

   

 3. Szeroki zakres pomocy

  Warto też pamiętać o tym, że taka forma pokrywa koszty leczenia wyłącznie w tych placówkach, które mają podpisaną umowę z odpowiednikiem naszego Narodowego Funduszu Zdrowia. Opieka medyczna odbywa się w tym przypadku na zasadach obowiązujących w danym państwie – niektóre procedury mogą więc wiązać się z koniecznością dopłaty z Twoich prywatnych pieniędzy.

  W naszych pakietach to Ty w dużej mierze decydujesz o tym, co będzie obejmowała opieka medyczna w kraju, do którego się wybierasz. Powinieneś wybrać taką polisę, która będzie najodpowiedniejsza. Jadąc na wakacje do państw europejskich, zgodnie z rekomendacją MSZ, należy mieć polisę turystyczną z kosztami leczenia na ok. 200 tys. zł. I tak, w zależności od preferowanego kraju wypoczynku, możesz wybrać dla siebie odpowiednią opcję w naszej firmie. Oferujemy szeroką gamę pakietów, wśród których każdy znajdzie taki zgodny z jego potrzebami. Podobnych możliwości nie ma w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ.

  Żeby podróżować bezpiecznie i spokojnie, warto pamiętać też o możliwości wykupienia dodatkowych opcji w poszczególnych pakietach turystycznych. W żadnym kraju EKUZ nie zagwarantuje Ci ubezpieczenia bagażu, odpowiedzialności cywilnej, sprzętu sportowego czy kosztów odstąpienia od podróży. Polisa turystyczna to więc nie tylko gwarancja zdrowych, ale też bezpiecznych wojaży wakacyjnych.

  Nie musisz jednak rezygnować z żadnej z opcji. Najbezpieczniej będzie wyrobić kartę EKUZ i dodatkowo wykupić polisę ubezpieczenia turystycznego. Takie połączenie sprawi, że będziesz mógł korzystać z urlopu i zapomnieć o zmartwieniach. Ubezpieczenia będą się uzupełniać, a ty świetnie się bawić!

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

 • Ubezpieczenie turystyczne
 • NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu sportowego
Dowiedz się więcej
Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

 • Kompleksowa ochrona auta
 • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x