Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Ubezpieczenie na ferie

  Jeśli jedziesz z dzieckiem na urlop zimowy lub wysyłasz je na zorganizowane zimowisko, nie zapomnij o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia. I nie chodzi tu tylko o ferie związane z jazdą na nartach czy na snowboardzie, ale także o obozy związane z innymi dyscyplinami sportu (aikido, pływanie, siatkówka, itp.). Warto wiedzieć, że uprawianie pewnych dyscyplin sportu  jak narty i snowboard czy sporty wyczynowe (trenowanie w klubie sportowym np. piłki nożnej czy judo), mogą być zdefiniowane w OWU jako czynne uprawianie sportu i nie będą ujęte w tradycyjnej polisie NNW. 

 2. Czy NNW szkolne wystarczy?

  Polisa NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, którą kupujemy we wrześniu dla dzieci w szkole, co do zasady obejmuje zdarzenia także poza placówką oświatową. Jednak zanim Twoje dziecko wyjedzie na ferie, koniecznie sprawdź w OWU do wykupionej już polisy czy zakres ochrony na pewno obejmuje także sporty, które Twoja pociecha będzie uprawiała. 
  Jeśli okaże się, że posiadana polisa NNW ma wyłączenie dotyczące planowanych sportów, warto rozważyć wykupienie krótkoterminowej ochrony, która obejmie aktywność dziecka podczas ferii. Można skorzystać z ubezpieczenia proponowanego przez organizatora. Nierzadko takie oferty mają ograniczony zakres ochrony z uwagi na niską składkę. Dlatego też warto poświęcić chwilę, zapoznać się z ofertami na rynku i wybrać samemu najlepszą propozycję.

 3. Jaki jest koszt polisy NNW na ferie?

  Wysokość składki za ubezpieczenie NNW zależy od zakresu, sumy ubezpieczenia oraz okresu ochrony. Średni koszt polisy na okres ferii to kilkanaście złotych.
  W UNIQA ubezpieczenie NNW dla dziecka z opcją jazdy na nartach, przez dwa tygodnie oraz z sumą ubezpieczenia 10 000 zł będzie kosztowała około 15 zł. Jeśli polisa będzie rozszerzona o zwrot kosztów leczenia na terenie Polski i świadczenie za pobyt w szpitalu to składka wzrośnie do około 30 zł.
  Warto pamiętać, że im wyższa suma ubezpieczenia tym wyższy później wypłacony procent za uszczerbek na zdrowiu. Uszczerbki na zdrowiu (np. złamie ręki, palca, skręcenie nogi w kostce) to 90 proc. wszystkich urazów związanych z nieszczęśliwymi wypadkami. 

 4. Jaka polisa na ferie za granicę?

  Jeśli ferie planujecie spędzić za granicą to należy kupić polisę turystyczną. Ubezpieczenie podróżne obejmuje koszty leczenia za granicą, Assistance i NNW. Taką polisę turystyczną lepiej rozszerzyć też o OC (odpowiedzialność cywilną), na wypadek gdyby Twoje dziecko szkodę osobie trzeciej np. wjechało w innego narciarza na stoku i spowodowało uszkodzenie ciała lub sprzętu sportowego. W UNIQA rekreacyjne uprawianie sportów, w tym snowboard i narciarstwo, nie powoduje podniesienia składki. Bez względu na to czy jedziemy szusować po stokach czy planujemy tylko biernie odpoczywać, w UNIQA koszt zakupu polisy turystycznej będzie taki sam.

Pani z tabletem

Rekomendowane ubezpieczenia


Twój DOM Plus

Ubezpieczenie domu i mieszkania, które zostało nagrodzone Laurem Konsumenta – Odkrycie Roku 2014.

Wysoka Ochrona

Ubezpieczenie na życie dla osób, które oczekują wsparcia finansowego na wypadek trudnych sytuacji.

Spokojne Życie

Ubezpieczenie na życie, które gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku śmierci oraz zachorowań na chorobę nowotworową.

Radość Odkrywania

Ubezpieczenie turystyczne skierowane do osób, które wyjeżdżają za granicę.

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie, które zapewni ochronę Twojego samochodu od wszelkich ryzyk.

Twój BIZNES Plus

Ubezpieczenie dla małych i średnich firm dopasowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x