Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj
Czy właśnie jedziemy na wymarzone wakacje, czy wracamy z podróży służbowej, zwykle mamy ze sobą bagaż. Ten, który zabieramy na lotnisko, często znika nam z oczu. Zajmuje się nim obsługa lotu, której – jak wszystkim – zdarzają się pomyłki. Co zrobić w sytuacji, w której my jesteśmy w Lizbonie, a nasze walizki w Londynie? Jak poradzić sobie z takimi problemami? Pomoże ubezpieczenie bagażu lotniczego!

Zdrowie, bezpieczeństwo, walizki

Wakacje mają być tym momentem, w którym – nareszcie – możemy się w pełni zrelaksować i wypocząć. Warto zadbać o to, by nic nie zmąciło nam tego wyczekanego spokoju. Zanim więc wybierzemy się w wymarzoną podróż, zadbajmy o solidne ubezpieczenie turystyczne.
Taka forma pomocy sprawi, że otrzymamy wsparcie w różnych, trudnych sytuacjach, np. w przypadku nagłej choroby, konieczności transportu medycznego, przy różnego rodzaju wypadkach. Solidna umowa zapewni również ubezpieczenie bagażu.
UNIQA oferuje możliwość dokupienia takiej opcji do swojej polisy turystycznej. Jej przedmiotem jest wszystko to, co jest własnością ubezpieczonego lub jest w jego posiadaniu np. wypożyczony wózek.

Co obejmuje?

Ubezpieczenie bagażu podróżnego obejmuje wszelkiej maści walizki, plecaki oraz inne pojemniki z ich zawartością: odzieżą i rzeczami osobistymi, wózki dziecięce i inwalidzkie, pojedyncze drobiazgi przewożone jako upominek, telefony, sprzęt komputerowy, kamery i aparaty. Wszystkie te przedmioty objęte są polisą i – w razie ich utraty – towarzystwo wypłaci nam odszkodowanie.
Co bardzo ważne, UNIQA zagwarantuje też pokrycie kosztów takich koniecznych działań jak np. wymiana dokumentów oraz tablic rejestracyjnych samochodu.

Zakupy w kryzysie

Dobre ubezpieczenie to pewność spokojnych i rozkosznych wakacji. Przed zawarciem takiej umowy warto sprawdzić, czy firma, na którą chcemy się zdecydować, pomaga również sfinansować zakup niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby na wypadek utraty naszego dobytku.

UNIQA daje gwarancję, że – w razie opóźnienia dostawy bagażu przez linie lotnicze – będziemy mogli zakupić wszystkie potrzebne nam do życia artykuły: odzież i przybory toaletowe. Tak, byśmy nie musieli spędzać wakacji bez niezbędnych akcesoriów i martwić się, że nieprzewidziane wydatki zrujnują nasz budżet.

Kiedy działa polisa?

Bagaż podróżny objęty jest ochroną m.in. wtedy, kiedy znajduje się pod opieką osoby ubezpieczonej lub pełnoletnich, bliskich mu osób; został powierzony zawodowemu przewoźnikowi na podstawie dokumentów przewozowych; oddany za pokwitowaniem do przechowalni; zamknięty w indywidualnym pomieszczeniu bagażowym na dworcu lub w hotelu; w pomieszczeniu zajmowanym przez nas w miejscu tymczasowego zakwaterowania albo w sytuacji, gdy jest przewożony przy zachowaniu odpowiednich zabezpieczeń.

Niezależnie od zakresu terytorialnego polisy odszkodowanie otrzymamy również wtedy, gdy nasz dobytek zostanie skradziony, zniszczony lub uszkodzony wskutek wystąpienia zdarzenia losowego, katastrofy, wypadku w środkach komunikacji publicznej, zaginięcia naszych rzeczy oraz kradzieży i rabunku.

Dobre ubezpieczenie turystyczne to więc nie tylko takie, które zapewni nam opiekę lekarską w miejscu pobytu, ale także zadba o nasz komfort i poczucie finansowej stabilizacji w różnych kryzysowych sytuacjach. Jedną z nich jest właśnie utrata bagażu. Bo bez niego nasze wakacje nie będą przecież tak komfortowe i beztroskie. Żeby szkody były jak najmniejsze, warto zdecydować się na solidną polisę. UNIQA sprawi, że – nawet w trudnych momentach – będziemy mogli zachować spokój i cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, ubezpieczenie bagażu i sprzętu podróżnego
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x