Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Wakacyjne wojaże to coś, na co często czekamy cały rok. Nic dziwnego – nareszcie możemy odpocząć, odetchnąć innym powietrzem, zwiedzić miejsca, o których obejrzeniu od dawna marzyliśmy. Kiedy już kupimy bilety i zarezerwujemy nocleg w punkcie docelowym, przyjdzie czas na pakowanie. A to dla wielu osób spore wyzwanie. Jak się spakować, by niczego nie zapomnieć? Co koniecznie zabrać ze sobą na wyjazd, a co lepiej zostawić w domu? Pytań jest wiele. I jedno najważniejsze: co zabrać na wakacje?


Zacznijmy od listy

Jeżeli należymy do osób z gruntu zapominalskich, powinniśmy już na miesiąc przed podróżą zacząć pracę nad listą rzeczy na wyjazd. Im szybciej się za nią zabierzemy, tym lepiej dla naszego spokoju i samopoczucia. Warto pamiętać, że najpewniej przydadzą się jeszcze zakupy przed podróżą, dlatego miesięczny zapas czasu jest jak najbardziej wskazany. Zacznijmy od wypisania tego, co jako pierwsze przychodzi nam do głowy. Działajmy rozsądnie – nie planujmy pakowania kilkudziesięciu par spodni i bluzek na kilkudniowy city break.

Złota zasada wycieczek brzmi: im mniej, tym lepiej. Większości przedmiotów, które chcemy w pierwszej chwili wrzucić do torby, wcale nie potrzebujemy. Czerwone szpilki i kozaki na obcasie lub elegancka kopertówka raczej nie będą niezbędne na wakacyjnych szlakach Południowej Ameryki albo podlaskich wsiach. Dlatego tak istotne jest, by lista rzeczy do spakowania była tylko naszym pierwszym szkicem. Na jej bazie powinna powstać „walizka idealna”. Taka, w której znajdą się tylko niezbędne przedmioty, wszystkie dobrze ułożone w solidnie zaplanowanej przestrzeni.

Rozsądek przede wszystkim

Zastanawiając się, co wziąć na wyjazd, powinniśmy w pierwszej kolejności dobrać zawartość przyszłej walizki do miejsca, do którego się wybieramy. Inne rzeczy zabierzemy ze sobą nad ciepłe morze, inne w zimne góry, jeszcze inne na spacery po mieście, a inne nad jezioro. Kiedy już określimy cel podróży, może powstać lista rzeczy na wakacje. Co musi na niej być? Ubrania, kosmetyki, potrzebne leki, przybory higieniczne. Bieliznę warto wyliczyć tak, by nie musieć na miejscu urządzać prania. Jeśli chodzi o ubrania, nie przesadzajmy. Spodnie, których nie założyliśmy przez ostatnie dwa lata, na pewno nie zadebiutują na słonecznych ulicach Barcelony.

Zabierajmy ze sobą ubrania sprawdzone, wygodne, takie, które łatwo konfigurować w zestawy. Jedne spodnie albo sukienka mogą posłużyć jako baza dla wielu stylizacji. Jeśli nie chcemy w podróży rezygnować ze swojego stylu, zainwestujmy w modny, przydatny dodatek, np. słomkowy kapelusz z dużym rondem, który każdemu kompletowi doda szyku i elegancji. Nawet proste zestawy zyskają na takim dodatku. Panie mogą zapakować np. czerwoną szminkę lub kolorową kredkę do powiek, które zwykłe szorty i T-shirt uczynią modnym zestawem.

Co jeszcze?

A co spakować na wakacje oprócz ubrań? Nie zapominajmy o dokumentach. W zależności do tego, dokąd się wybieramy, sprawdźmy, czego potrzebujemy do urlopu. W większości krajów europejskich wystarczy nam dowód. Na dalsze wyprawy potrzebujemy paszportu, czasem wizy. Im szybciej sprawdzimy wymagane dokumenty, tym lepiej. Co zabrać na wyjazd? Ubezpieczenie. Bez niego lepiej nie zapuszczać się w żadne odległe krainy. Dobra polisa na podróż to gwarancja bezpieczeństwa i możliwość spokojnego rozkoszowania się w malowniczym krajobrazem, urokami plaż czy górskimi ścieżkami. Jeżeli jedziemy gdzieś, gdzie wymagane są określone szczepienia, nie zapomnijmy o książeczce szczepień.

Obowiązkowo oczywiście zabieramy też portfel, telefon, ładowarkę. Jeśli wybieramy się za granicę, warto mieć przy sobie trochę gotówki w obowiązującej w danym kraju walucie. Na liście rzeczy do spakowania powinna się znaleźć również apteczka ze wszystkimi akcesoriami medycznymi pierwszej potrzeby. Wśród przydatnych gadżetów znajduje się również powerbank, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, kurtka przeciwdeszczowa. Tak, by być gotowym na różne warunki pogodowe i okoliczności.Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x