Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Cel wyjazdu

  Możemy wybrać się do Hiszpanii do 5-cio gwiazdkowego hotelu i głównie leżeć na plaży, możemy też wyjechać w podróż po Europie z plecakiem i w ten sposób zwiedzić stolice państw europejskich. To tylko od nas zależy, jak chcemy wypoczywać.

 2. Pieniądze

  Większość ludzi wybiera kierunek podróży według swoich możliwości finansowych. Decydując się na wyjazd na wakacje na własną rękę, poza chęcią zaoszczędzenia pieniędzy, bardzo istotną kwestią jest umiejętność wyszukiwania lotów i rezerwowania noclegów. Stworzenie oferty bardziej atrakcyjnej niż ta z biura podróży, nie jest takie trudne. Wymaga jedynie trochę więcej czasu.

 3. Planowanie

  Nie każdy ma zmysł organizacyjny i czerpie przyjemność z wyszukiwania hoteli, lotów i atrakcji. Jest to proces, na który jedni nie mają czasu, inni ochoty lub po prostu nie potrafią tego zrobić. Właśnie dla takich osób dedykowane są biura podróży. Jednak osoby organizujące wyjazd samodzielnie deklarują, że proces planowania jest przyjemnym i niezwykle ważnym wstępem podroży. Tym nieprzekonanym polecamy stronę: https://goo.gl/BWKy9X, na której zarezerwują lot łącznie z hotelem, a nawet wypożyczą samochód, czekający na nich po przylocie.

 4. Bezpieczeństwo

  Wybierając się w podróż na własną rękę w przypadku ewentualnych problemów ze zdrowiem czy w razie kradzieży, jesteśmy zdani tylko na siebie. Należy się zatem ubezpieczyć. Agent doradzi, jaką wybrać sumę ubezpieczenia kosztów leczenia (zależy to od kraju wypoczynku), a także czy dokupić polisę NNW, OC czy może ubezpieczyć bagaż.
  Kupno wyjazdu wakacyjnego przez biuro podróży również nie gwarantuje nam bezpieczeństwa. Zanim wykupisz wycieczkę, upewnij się, że biuro działa legalnie i nie boryka się z problemami finansowymi. Te informacje są dostępne na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki: https://goo.gl/EF4H17. Warto też sprawdzić zakres ochrony ubezpieczeniowej oferowanej za pośrednictwem biura podróży.

 5. Odwiedzane miejsca

  Biuro podróży nie jest kulą u nogi, która przywiązuje turystę do hotelowego basenu, ale narzuca nam pewien program pobytu. Nie posiadamy tej swobody, którą mamy podczas wyjazdu na własną rękę, kiedy nie jesteśmy zobowiązani być w jednym miejscu, a plany możemy zmieniać w dowolnej chwili.

 6. Pamiątki

  Wspomnienia z wakacji warto zachować, robiąc zdjęcia lub filmy. Nieważne czy będzie to urlop zorganizowany przez biuro podróży czy przez nas samych. Jednym z ważniejszych elementów podróży jest przywiezienie pamiątki. Warto jednak pamiętać, że nie wszystko można przewieźć przez granicę, zakazem objęte są m.in. kawior (poza kawiorem z ryb jesiotrokształtnych; w tym przypadku dozwolone jest do 125 g na osobę), wyroby ze skór dzikich kotów, niedźwiedzi, wilków, wypchane ptaki drapieżne, wyroby wykonane ze skór węży, krokodyli lub waranów oraz niektóre produkty lecznicze.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

 • Ubezpieczenie turystyczne
 • NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu sportowego
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

 • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
 • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x