Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Często podróżujesz autem do innych krajów? A może planujesz odwiedziny kogoś bliskiego mieszkającego w innym państwie i chciałbyś dobrze się przygotować do wyjazdu? Na drodze możesz spotkać się z różnymi zdarzeniami, w których dobra polisa komunikacyjna może Ci pomóc. Poznaj 5 możliwych sytuacji i powodów, dla których warto zdecydować się na to świadczenie.

Powód 1. Otrzymasz pomoc w razie nagłej awarii

Ty i Twoi pasażerowie zmęczyliście się już wielogodzinną jazdą, więc postanowiliście zatrzymać się na trasie w uroczym punkcie z widokiem na morze. Zjedliście tam kolację i po jakimś czasie wsiadacie z powrotem do auta, żeby kontynuować podróż… ale silnik nie chce odpalić. Jest późno, zaparkowaliście na odludziu i dawno nie przejeżdżał tędy żaden samochód. W takich sytuacjach Assistance Europa może być jedynym ratunkiem. O każdej porze dnia możesz zadzwonić do konsultanta, który zorganizuje Ci np. holowanie lub pomoc w usprawnieniu auta.

Powód 2. Zyskasz możliwość kontynuowania podróży samochodem zastępczym

Przed wyjazdem na podróż służbową do sąsiedniego kraju sprawdzasz, czy masz wszystkie dokumenty i pakunki, jednak nie wystarczyło Ci czasu na zrobienie podstawowej kontroli płynów w aucie. W drodze zasłuchałeś się w audiobooka i nawet nie zauważasz, że miga kontrolka informująca o kończącej się benzynie. Twoje auto staje gdzieś na granicy dwóch krajów, na przedmieściach małego miasteczka. Spieszysz się, więc nie masz czasu szukać mechanika.

Gdy  w takiej sytuacji skontaktujesz się z konsultantem w ramach ubezpieczenia assistance, nawet gdy przebywasz za granicą, możesz poprosić o dowiezienie baku z benzyną, zorganizowanie auta zastępczego lub innego środku transportu, w zależności od Twojego położenia.

Powód 3. Skorzystasz z bezpłatnego noclegu w pobliżu miejsca zdarzenia

Jadąc autem cały dzień autem, późnym wieczorem nie jesteś w stanie w pełni skupić się na monotonnej drodze. Jest już całkiem ciemno i nie zauważasz wyrwy w drodze, która poważnie uszkodziła oponę. Zatrzymujesz się i po wstępnych oględzinach wiesz, że standardowa wymiana ogumienia nie wystarczy. Ubezpieczenie Assistance Europa może w takiej sytuacji nie tylko zorganizować Ci holowanie auta. Przykładowo, jeśli samochód holowniczy nie będzie w stanie przewieźć wszystkich pasażerów, wtedy możecie otrzymać nocleg w hotelu, by nad ranem już w pełni sił zastanowić się, co robić dalej.

Powód 4. Otrzymasz pomoc medyczną

Razem z rodziną, będąc w podróży po Starym Kontynencie, znaleźliście zachwycająca polanę, na której postanawiacie zorganizować piknik. W trakcie posiłku, po zjedzeniu lokalnego przysmaku, Twoje dziecko mocno zaczął boleć brzuch. Dokonując szybkiej oceny jego stanu zdrowia stwierdzasz, że jest potrzebna opieka lekarza.

W takim momencie możesz skorzystać z ubezpieczenia assistance za granicą i przez telefon opisać stan podopiecznego
lekarzowi Centrum Alarmowego UNIQA, który przekieruje Cię do lokalnego ośrodka służby zdrowia. Następnie udaj się do lekarza pierwszego kontaktu w okolicy, nie płacąc za konsultacje.

Powód 5.  Porozumiesz się z władzami

Zanim wyjedziesz do innego kraju, zawsze zapoznajesz się z obowiązującymi tam zasadami ruchu drogowego – jednak nie wszyscy tak robią. Przejeżdżając przez zatłoczoną ulicę, ktoś uderza w tył twojego samochodu. Nie dość, że jest to spore uszkodzenie to winowajca zdarzenia mówi w innym języku niż lokalna władza. Sam też mówisz średnio w języku angielskim. W takich sytuacjach pomocna może okazać się pomoc tłumacza na telefon. Dzięki niemu, nie tylko porozumiesz się ze sprawcą wydarzenia, ale i dojdziesz do porozumienia z miejscową policją.

Ubezpieczenie assistance za granicą to idealne rozwiązanie dla osób, które preferują podróżować swoim autem i odczuwać przy tym komfort psychiczny, który daje to świadczenie. Decydując się na tego rodzaju polisę, przy podpisywaniu umowy sprawdź, czy zawiera powyżej opisane usługi i ciesz się pełnią ochrony.Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x