Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Zdarza się, że w pracy nie zawsze możesz wziąć urlop latem? Może w tym roku zrób sobie wakacje zimą? W Polsce mróz i słota, a Ty w tym czasie możesz cieszyć się promieniami słońca i gorącymi piaskami na drugiej stronie globu albo niezwykłymi, zimowymi widokami… Poznaj czołówkę najbezpieczniejszych państw na świecie i zainspiruj do wyjazdu.

Wyjazdy zimowe – zestawienie Państw:

10.  Portugalia

Piękne plaże, niezwykle smaczne dania na bazie owoców morza i ryb oraz oczywiście pełne smaku wina – to i o wiele więcej czeka na Ciebie w skąpanej słońcem Portugalii. Co prawda zimą nie będzie tak upalnie, jak bywa latem, ale wciąż aura może być bardziej sprzyjająca niż w Polsce. Portugalia to kraj niemal wolny od kieszonkowców, jednak nadal nie należy przestać myśleć o swoim bezpieczeństwie. Szczególnie w Lizbonie, stolicy kraju, w której mieszka wielu przedstawicieli różnych narodowości, co niekiedy może powodować napięcia.  

9. Katar

Jest jednym z najbezpieczniejszych krajów arabskich. Współczynnik popełnianych tu przestępstw jest niezwykle niski. Należy jednak pamiętać, że jest to państwo, w którym panująca religia, Islam, narzuca wiele zwyczajów, których to przyjezdni także muszą przestrzegać. I tak kobiety nie mogą wychodzić na ulicę z odsłoniętymi przedramionami, nogami czy dekoltem. Przewóz jakiegokolwiek alkoholu na teren Kataru jest całkowicie zakazany, a spożywanie tego trunku mocno ograniczone oraz karane, gdy sięga się po niego w niedozwolonych strefach. Pomimo wspomnianych nakazów jest to przyjemne i bezpieczne miejsce, także dla dzieci. Należy uważać tu przede wszystkim na prażące słońce i odwodnienie. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na odpoczynek nad hotelowym basenem, czy zdecydujesz się na wyprawę na pustynię czas spędzony w tym kraju o odmiennej kulturze będzie wartościowy.    

8. Rwanda

To państwo kojarzy się wielu osobom z przykrą sytuacją polityczną w 1994 r., kiedy to zginęło wiele osób, albo zalicza je do biednych krajów tzw. Trzeciego Świata ze względu na to, że znajduje się w Afryce. Warto wiedzieć, że Rwanda to państwo, które od 20 lat przechodzi poważną metamorfozę i dzisiaj należy do jednego z najbezpieczniejszych miejsc na tym kontynencie. Kigali, stolica „Krainy Tysiąca Wzgórz”, jest bardzo czystym i nowoczesnym miejscem, w którym możesz mieć jedyną okazję w życiu na zobaczenie goryli w Parku Narodowym Wulkanów.

7.  Szwajcaria

Dla osób, którym zimna nie jest straszna, ale nadal chcieliby pojechać do miejsca z zachwycającymi widokami oraz bogatego w rozmaite atrakcje turystyczne, Szwajcaria może okazać się strzałem w dziesiątkę. Na terenie tego państwa służby bezpieczeństwa odznaczają się wysoką skutecznością. Światowe Forum Ekonomiczne uznało ten górski kraj za jeden z dziesięciu najbezpieczniejszych państw na świecie dla turystów. Ci, którym wyjazdy zimowe do ciepłych krajów nie pasują ze względu na temperaturę, zapierające dech w piersiach szwajcarskie góry oraz świeże powietrze mogą zdecydowanie poprawić humor – i kondycję.

6. Singapur

Leży na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. To niewielkie miasto-państwo z jednej strony odznacza się niezwykle rozwiniętą gospodarką oraz dobrobytem mieszkańców, z drugiej – jest znane na całym świecie z dużej ilości zakazów narzucanych nie tylko swoim obywatelom, ale też turystom. Dzięki tak surowemu prawu przestępczość na ulicach Singapuru niemal nie istnieje. Jak donosi Ministerstwo Spraw Zagranicznych[1], na miejscu nie wymaga się posiadania świadectw żadnych szczepień. Z drugiej strony zaleca się wykup ubezpieczeń osobistych (na życie i turystycznych), ponieważ koszty ewentualnego leczenia czy hospitalizacji potrafią być na miejscu bardzo wysokie.

5. Hongkong (specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej)

Służby policyjnie działające na terenie Hongkongu są niezwykle sprawne, a zagrożenie przestępczością jest doprawdy niewielkie i ogranicza się do drobnych kradzieży kieszonkowych. Podobnie jak w Singapurze, koszty ewentualnego leczenia mogą znacznie przewyższyć budżet całej podróży, dlatego MSZ także zaleca wykup ubezpieczenia na odpowiednio wysoką kwotę. W przypadku starszych osób okazanie przez nich polisy może być nawet wymagane[2]. Hongkong to miejsce, w którym z pewnością odnajdą się zwolennicy nowoczesnych technologii, miejskich krajobrazów z nowoczesnymi, wysokimi budynkami, oraz ci, których cieszą tętniące życie ulice.

4. Oman

Jeszcze nie został dobrze odkryty przez turystów, a ma do zaoferowania wiele dobrego. Pyszne falafele, świeżo przyrządzane soki ze świeżych owoców, a do tego piękne krajobrazy górskiego pustkowia. Jeśli szukasz bezpiecznego kraju arabskiego, w którym możesz pozwolić sobie na chwilę wytchnienia pośród natury i nie spotkania przy tym żywej duszy – Oman to doskonały wybór na zimowe wakacje.

3. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Wakacje zimą – gdzie najcieplej?” – na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź: Dubaj. Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich została założona pośród piasków pustyni, gdzie nie można narzekać na brak słońca. Jeśli jesteś zmęczony polską zimą, wówczas tutaj z pewnością odpoczniesz. Na ulicach dostrzeżesz luksusowe auta, a w centrach handlowych normą są ekskluzywne butiki. Jest to stolica biznesowa Bliskiego Wschodu, która jednocześnie należy do najbardziej bezpiecznych państw na świecie.

2. Nowa Zelandia

Gdy u nas panuje słota, w Nowej Zelandii jest pełnia sezonu letniego. Chcąc uciec od ponurej zimy, wybierz się na zieloną wyspę po drugiej stronie globu – miejsce, gdzie kręcono wiele amerykańskich produkcji m.in. Władcę Pierścieni, Grę o tron. Ciągnąca się kilometrami roślinność buszu, zachwycające wzgórze i… sympatyczni mieszkańcy, którzy przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa na terenie kraju. Wybierając ten kierunek, tak naprawdę nie musisz obawiać się zagrożenia ze strony ludzi, a flory i fauny. Z tego powodu przed wyjazdem postaraj się zakupić odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne.

1. Islandia

Nieustannie wygrywającą w rankingach na najbezpieczniejszy kraj na świecie pozostaje mała wyspa na granicy dwóch oceanów – Atlantyckiego i Arktycznego.  Jest to jednocześnie państwo, w którym niemal nie występują przestępstwa wśród mieszkańców. Tutaj także największe zagrożenie, podobnie jak w Nowej Zelandii, stanowi natura, wobec której Islandczycy odczuwają duży respekt. Wyjeżdżając tu zimą możemy doświadczyć lodowej pustyni rodem z futurystycznym filmów, która zachwyci szczególnie tych, którzy szukają odpoczynku od tłumów i znanych sobie widoków. Myśląc o wyjeździe, warto ubezpieczyć się od nieprzewidzianych wypadków, a w tym nawet katastrof naturalnych (skutków wybuchu wulkanu, trzęsienia ziemi itp.).

Świat warty jest zwiedzania, jednak należy robić to rozsądnie. Wyjeżdżając nawet do najbezpieczniejszych krajów nie zapomnij wykupić dobrej polisy, która może wyratować Cię z niejednej nieplanowanej i trudnej sytuacji. Następnym razem, gdy będziesz zastanawiał się gdzie jechać na wakacje, zainspiruj się też powyższymi wskazówkami. A gdy będziesz już w podróży, zawsze staraj się zachować ostrożność i stosować do obowiązującego na miejscu prawa, a z pewnością zimowe wakacje będą udane.

Źródła:

[1] https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/singapur

[2] https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/hongkong

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x