Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Dla jednych relaks oznacza odpoczynek w domowym zaciszu, innym odprężenie przynosi każdy dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Liczba fanów sportów ekstremalnych rośnie, a z roku na rok możliwości organizatorów również są coraz większe. Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka?

Popularność sportów ekstremalnych

Sporty ekstremalne z roku na rok zyskują na popularności. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Z jednej strony tego typu atrakcje staja się coraz bardziej dostępne. W większych miastach bez trudu można zapisać się na treningi i wyczynowe aktywności. Rozszerza się również oferta organizatorów, a ich uprawianie sportu nie wymaga już także dużych nakładów finansowych. Sporty wyczynowe od lat przyciągają także najmłodszych, ci z kolei coraz bardziej angażuje się w rozwój poszczególnych dyscyplin. Sporty ekstremalne często stają się również nieodłącznym elementem wakacji oraz zagranicznych wycieczek. Ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego może przerodzić się w stałe zainteresowanie danym sportem.    

Jest ryzyko, jest zabawa

Z uprawianiem tego typu sportów wiąże się także ryzyko kontuzji i poważniejszych urazów. Oczywiście jest ono zależne w dużej mierze od konkretnej dyscypliny oraz jej zaawansowania. W wielu przypadkach wypadek może skończyć się jedynie niegroźnym stłuczeniem, jednak są aktywności, w których nieuwaga i nieodpowiednie przygotowanie mogą poskutkować nawet trwałą utratą zdrowia lub życia. Dlatego przed podjęciem konkretnej aktywności warto się odpowiednio zabezpieczyć, również korzystając z oferty ubezpieczenia od sportów ekstremalnych.

Jakie dyscypliny zaliczają się do sportów wysokiego ryzyka?

Sporty ekstremalne kojarzą nam się zazwyczaj np. ze skokami spadochronowymi, bungee, motocrossem itp. Okazuje się jednak, że to pojęcie jest o wiele szersze i obejmuje zakres naprawdę wielu różnych dyscyplin. W ich gronie mogą być aktywności, których podejmujemy się na co dzień jak np. kolarstwo górskie i szosowe, jazda na nartach, snowboardzie, nurkowanie. Do tego w gronie sportów o podwyższonym ryzyku znajdują się również sporty wodne jak np. przejazdy motorówkami  lub skuterami wodnymi. Sporty ekstremalne dotyczą także górskich atrakcji – wspinaczki, speleologii, kajakarstwa górskiego czy raftingu. 

Szeroki zakres ubezpieczenia

Jeżeli jesteśmy na wakacjach i chcemy uprawiać sport ekstremalny w ramach atrakcji, na początku upewnijmy się, czy wybrana ochrona obejmuje tego typu sytuacje. W ofercie polisy turystycznej UNIQA znajduje się także ubezpieczenie od sportów ekstremalnych. Im szerszy zakres obejmowanych dyscyplin, tym lepiej, a to gwarantuje nam bezpieczeństwo podczas wypoczynku. Jeżeli uprawianiem konkretnej aktywności zajmujemy się regularnie, ubezpieczmy także posiadany sprzęt sportowy. W sytuacji, gdy ulegnie on zniszczeniu podczas podróży, uzyskamy finansową rekompensatę. 

UNIQA

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Fachowiec przy pracy

Bezpieczna Przyszłość

  • Grupowe ubezpieczenia na życie
  • Ochrona pracowników i ich bliskich
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x