Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Każdy rodzic staje przed decyzją: poświęcić się opiece nad maluchem czy maksymalnie szybko wrócić do pracy po urlopie rodzicielskim? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi i każdy musi sam zadecydować o swoich priorytetach i tym, co będzie lepsze dla niego i dla jego rodziny. Urlop macierzyński czy, nieco później, wychowawczy to moment, w którym wiele kobiet chce – oprócz dbania o swoją pociechę – zachować płynność zawodową i finansową samodzielność. Powrót do pracy krótko po urodzeniu dziecka nie zawsze jest możliwy i nie zawsze bywa konieczny. Wiele młodych mam decyduje się wtedy na założenie własnej firmy i spełnianie marzeń o byciu swoją własną szefową.

Pomysł na biznes dla mamy – co robić?

Choć wychowywanie dziecka wiąże się z nieustannymi obowiązkami, to wiele kobiet pozostających na urlopie wychowawczym nie wyobraża sobie w tym czasie całkowitej rezygnacji z pracy zawodowej. Nie mogą jednak sobie pozwolić na codzienne wyprawy do biura i zastanawiają się, w jaki inny sposób mogłyby dorobić i, choć na chwilę, oderwać myśli od codziennych zadań i powinności związanych z opieką nad małym człowiekiem. Pomysłów i możliwość jest cała masa! Warto jednak pamiętać, by wstępny plan dostosować do swoich umiejętności, warunków i potrzeb. Każdy powinien podejść do wyboru własnej ścieżki indywidualnie. To podstawa sukcesu i klucz do drzwi z napisem: satysfakcja.

Edukujemy

Jednym z najpopularniejszych sposobów na dorobienie i ciągłe poszerzanie swoich umiejętności i, co niezwykle istotne w przypadku młodych mam, nieprzerwany kontakt z ludźmi to udzielanie korepetycji. Oczywiście, nie każdy sprawdzi się jako nauczyciel. Taka praca wymaga szczególnych umiejętności i pogłębionej wiedzy z jakiejś konkretnej dziedziny. Jeśli jednak mamy predyspozycje do bycia świetnym korepetytorem, możemy w ten sposób naprawdę sporo zarobić. Nie jest to oczywiście najbardziej dochodowy biznes w historii, ale na pewno będzie solidnym wsparciem dla domowego budżetu.

Tworzymy

Ciekawy i bardzo modnym pomysł na biznes dla mamy to własna działalność z kategorii hand-made. To opcja dla wszystkich utalentowanych manualnie i kreatywnych osób, które lubią wyrażać się artystycznie i, jednocześnie, mają umiejętność samodzielnego prowadzenia marketingu i sklepu internetowego. Tutaj nie wystarczy tylko dostarczać produkt. Firma wymaga też stworzenia platformy zakupowej i promowania jej tak, by zyskać maksymalnie dużo klientów.

Rozwijamy się

Dobry pomysł na własną działalność gospodarczą to ten, który da nam nie tylko pieniądze, ale też satysfakcję. Praca w trakcie urlopu wychowawczego powinna być rozwijająca, inspirująca, ciekawa. Żeby zapewnić sobie możliwość podejmowania zawodowych wyzwań, trzeba znaleźć sobie zadanie zarówno kształcące, jak i pasjonujące. Naukowcy dowodzą, że to właśnie podejmowanie się nowych aktywności rozwija mózg i daje nam szczęście. I to na tym powinna polegać dobre zajęcie. Dlatego, zanim założymy firmę, zastanówmy się solidnie nad tym, co mogłoby dać nam spełnienie. To dobry czas na rozwijanie pasji i zainteresowań. Może od zawsze marzy nam się kurs makijażu, własna knajpka lub opieka nad dziećmi? To dobry moment, by rozpocząć pracę nad taką misją. I stworzyć sobie grunt, na którym wyrośnie potem pełnowymiarowe, etatowe zajęcie. I stanie się najbardziej dochodowym biznesem dla każdej przedsiębiorczej mamy!

 

 

 

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Fachowiec przy pracy

Bezpieczna Przyszłość

  • Grupowe ubezpieczenia na życie
  • Ochrona pracowników i ich bliskich
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x