Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Dobra polisa to inwestycja w firmę

  Prowadząc firmę pamiętamy o zakupie nowego sprzętu czy organizacji szkoleń dla pracowników, a dlaczego zapominamy o ubezpieczeniu jej? Warto zadbać o zabezpieczenie firmy i wyposażyć się w polisę. Ubezpieczenie dla firm wspiera biznes jak wiele innych działań. Jest jednak tym bardziej ważne, że stanowi wsparcie dla firmy w tych najtrudniejszych momentach firmy. Momentach, na które nie mamy wpływu albo na które nie mogliśmy się przygotować jak np. pożar, zalanie, czy awarii w parku maszynowym, która przełożyła się na generowanie każdego dnia straty finansowej.

 2. Mądry wybór

  Polisa dla firmy powinna być kompleksowa tzn. działać w wielu obszarach, które mogą przysporzyć firmie problemów. W pierwszej chwili myślimy o szkodach w mieniu spowodowanych pożarem, zalaniem, wichurą czy kradzieżą. Równie istotnym obszarem, od którego powinniśmy ubezpieczyć firmę jest odpowiedzialność cywilna. Jeśli nasz pracownik, produkt czy przedmiot należący do naszej firmy wyrządzi szkodę osobie trzeciej lub zniszczy mienie, jesteśmy zobowiązani do naprawienia poniesionych strat przez poszkodowanego. Posiadając polisę OC, odpowiedzialność finansowa przechodzi  na ubezpieczyciela.

 3. Niewiele firm ma OC

  Im mniejsza firma tym niższa skłonność do zawarcia ubezpieczenia.  W przypadku ochrony od odpowiedzialności cywilnej, nadal ponad połowa polskich przedsiębiorców nie zapewniło swoim firmom ochrony w tym zakresie. Mikro przedsiębiorcy często myślą, że ich biznes nie potrzebuje ubezpieczenia. Nic bardziej mylnego. Nieszczęście może zdarzyć się wszędzie, bez względu na wielkość firmy.  Przykładowo, prowadząc cukiernię może zdarzyć się zatrucie salmonellą czy poślizgniecie na mokrej podłodze w zakładzie pracy. 

 4. Zakres ochrony ma znaczenie

  Dobre ubezpieczenie dla firmy to takie, które spełnia jej konkretne potrzeby.  Zakres trzeba dopasować do rodzaju prowadzonej działalności. Warto tez zastanowić się nad tym, na co ja jako przedsiębiorca mam wpływ, a co jest niezależne ode mnie czy moich pracowników. Sklep spożywczy powinien mieć zdecydowanie OC, a także ochronę na wypadek rozmrożenia produktów w zamrażarkach. Firma produkcyjna powinna zadbać o ubezpieczenie parku maszynowego.

 5. Składka ważna, ale nie najważniejsza

  Składka nie powinna być kluczowym parametrem ocenianym przy zakupie. Jej wysokość musi być ściśle porównywana z zakresem jaki dostajemy w danej cenie. Średni koszt kompleksowego ubezpieczenia dla biznesu z sektora MSP  to około 800 zł. Jednak w zależności od wielu parametrów wysokość składki się zmienia, a są to: wartość ubezpieczanego majątku, zakres ochrony, wielkość obrotu, suma gwarancyjna przy odpowiedzialności cywilnej. 

Pani z tabletem

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

 • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
 • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej
Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

 • Ubezpieczenie turystyczne
 • NNW, OC, ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x