Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Wolny czas

  Najpierw, by móc wydzielić granicę między pracą a czasem wolnym, należy nauczyć się je rozróżniać i zadbać o higienę przy ich rozdzielaniu. Sprawdzanie firmowej poczty na chwilę przed zaśnięciem nie jest najzdrowsze i nie sprawia, że bardziej cieszysz się czasem prywatnym. To co dzieje się w biurze, zostaw w biurze.

 2. Telefon

  Dobrą metodą jest po prostu wyłączanie lub nieodbieranie firmowych telefonów poza godzinami pracy. Pokusa jest rzecz jasna ogromna, bo to może być coś ważnego, bo coś mogło się stać etc. Ale jeśli wytrwasz w postanowieniu, na pewno na tym zyskasz. Podobnie, nie odpisujmy na pracownicze maile. Czas z rodziną jest święty.

 3. Frustracja

  Niemożność wydzielenia w sobie dwóch osobowości, tej prywatnej i zawodowej, niekiedy prowadzi do frustracji. Gdy praca absorbuje Cię przez cały dzień, nawet po jej skończeniu, to naturalne że nie będziesz poświęcać bliskim wystarczającej uwagi. Może to również wynikać ze źle wydzielonej granicy, bo jak klasyfikować kolację przy której rozmawia się o biznesie, albo tworzenie strony internetowej przez freelancera w domu?

 4. Organizacja czasu

  To klucz. Bez odpowiedniego planowania i konsekwentnego egzekwowania przyjętych założeń nie da się osiągnąć sukcesu. Planuj dzień w pracy, rozpisuj zadania, staraj się nie zostawać w biurze dłużej niż to konieczne – jeśli tak się dzieje, to albo źle zarządzasz czasem, albo masz za dużo zajęć, które przygniatają.

 5. Urlop

  Ceń swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, praca przez okrągły rok na dłuższą metę nikomu nie wychodzi na dobre. Naucz się odpoczywać, czy to w weekendy czy wyjeżdżając na dłuższe letnie wakacje.

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Ręce przy stole roboczym

Twój BIZNES Plus

 • Ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw
 • Ochrona dostosowana do potrzeb firmy
Dowiedz się więcej
Para z dzieckiem idąca po plaży

Spokojne Życie

 • Ubezpieczenie na życie ze świadczeniem na wypadek choroby nowotworowej
 • Druga opinia medyczna
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x