Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj

Wypadki chodzą po ludziach. Ale nie tylko. Chodzą też po domach. Jednym z takich nieszczęśliwych przypadków jest pożar. Co zrobić, by zabezpieczyć się przed jego skutkami i nie stracić majątku na remoncie? Ubezpieczyć go od ognia!

Polacy wciąż mają problem z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. Nie ma takiego przepisu, którego byśmy nie próbowali złamać. Podobnie jest w przypadku zabezpieczeń przeciwpożarowych, które często traktujemy z przymrużeniem oka. Niewłaściwe posługiwanie się ogniem i wadliwa instalacje elektryczna to jedne z najczęstszych przyczyn takich wypadków w Polsce.

Ubezpieczenie od pożaru

Ogień potrzebuje do życia trzech czynników: źródła, tlenu i materiału palnego. O wszystkie je bardzo łatwo. Wystarczy zasnąć z papierosem w dłoni lub nieostrożnie posługiwać się świecami, by wzniecić pożar. Taka chwila nieuwagi może nas kosztować dobytek całego życia. Trudno się dziwić, że dom i mieszkanie to jedne z obiektów, o które najbardziej się troszczymy. Wykupienie odpowiedniej polisy sprawi, że nawet w sytuacji wybuchu pożaru czy uderzenia pioruna, nasz majątek będzie odpowiednio zabezpieczony.

Pożar domu – jakie ubezpieczenie?

Jednym z najczęstszych czynników wywołujących podobne wypadki jest wadliwa lub przeciążona instalacja elektryczna. Najczęściej tragedii dałoby się uniknąć, gdyby nie roztargnienie właścicieli, którzy nie usuwają na czas groźnych awarii. Według statystyk instalacje i urządzenia elektryczne rokrocznie są źródłem około 22% wszystkich pożarów. To bardzo dużo. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie od ognia, powinniśmy więc zwrócić uwagę na to, czy obejmuje ono także problemy spowodowane niefrasobliwością ubezpieczonego. Nasz wariant MEGA to opcja dla wszystkich roztargnionych, którzy chcą mieć zapewnioną wypłatę odszkodowania również wtedy, gdy do szkody dojdzie w wyniku rażącego zaniedbania z ich strony.

Pakiet MEGA to gwarancja spokoju i poczucia bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Zapewnia wsparcie w przypadku pożaru, uderzenia pioruna, upadku statku powietrznego, zalania, gradu, śniegu albo katastrofy budowlanej, a nawet aktów terroryzmu. Dodatkowo oferuje opcję poszerzenia ochrony m.in. o pękanie mrozowe zewnętrznych instalacji.

Pomoc w potrzebie

Szalejący ogień to jedna z najbardziej pospolitych sytuacji kryzysowych. Wystarczy chwila nieuwagi, działanie zewnętrze czy wypadek losowy, żeby zagrozić nie tylko naszemu mieszkaniu,  ale też życiu. A, jak wiadomo, straty nim wywołane mogą być ogromne. Dlatego właśnie warto zawczasu pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. Wybierając dobrze dopasowaną opcję ubezpieczeniową, zapewnimy sobie spokój i komfort użytkowania ulubionej przestrzeni. Będziemy mogli poczuć się bezpiecznie w trakcie burzy lub podczas wakacyjnego wyjazdu. Pewni, że w razie problemów otrzymamy odpowiednią pomoc, zaczniemy cieszyć się swobodą i beztroską.

Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych oferowane przez UNIQA to gwarancja wypłaty odszkodowania nie tylko w razie pożaru, lecz także innych wypadków i zniszczeń powstałych w wyniku np. powodzi, kradzieży czy huku ponaddźwiękowego. Im większe mamy potrzeby, tym wyższy pakiet zapewni nam ich realizację.


Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x