Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj
Nawałnica, burza z gradem, włamanie, awaria – nasz dom narażony jest na nieprzewidziane zdarzenia przez cały rok. Polisa mieszkaniowa jest jak parasol ochronny, który chroni przed finansowymi skutkami kradzieży, pożaru czy zalania. Nie masz czasu na wizytę w placówce ubezpieczyciela? Zobacz, jak ubezpieczyć dom lub mieszkanie online.

Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?

Choć liczba włamań i kradzieży z roku na rok spada, wciąż utrzymuje się na niepokojąco wysokim poziomie. Według danych Komendy Głównej Policji w 2017 roku odnotowano 111 tysięcy kradzieży, 67 tysięcy włamań i 38 tysięcy przypadków niszczenia mienia1. Coraz częściej do kradzieży z włamaniem dochodzi nie tylko w miejscach słabo oświetlonych i znajdujących się na uboczu, ale także na nowoczesnych, ogrodzonych osiedlach. Z mieszkań, piwnic i garaży znika biżuteria, gotówka czy drogi sprzęt elektroniczny i sportowy.

Kiedy anomalie pogodowe będą na porządku dziennym?

Zmiany klimatu sprawiają, że nawiedzające Polskę nawałnice z roku na rok stają się coraz większym zagrożeniem. Klimatolodzy przewidują, że w ciągu następnych 100 lat średnie roczne temperatury w naszym kraju mogą wzrosnąć nawet o 5 stopni Celsjusza. To oznacza, że latem będziemy mogli się spodziewać nawet 40-stopniowych upałów powodujących tropikalne burze, nawałnice z gradem, a nawet trąby powietrzne. Choć perspektywa stu lat może wydawać się odległa, specjaliści nie pozostawiają złudzeń, że zmiany klimatu odczujemy szybciej, niż byśmy chcieli. Przewidują, że wzrost intensywności wichur w ciągu 20 lat wrośnie o 25%2.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania online – jakie wybrać?

Straty spowodowane anomaliami pogodowymi lub kradzieżą z włamaniem mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Korzystając z darmowego i intuicyjnego kalkulatora, znajdziesz ubezpieczenie dopasowane do swoich potrzeb bez wychodzenia z domu. Możesz spokojnie przeanalizować warunki umowy w najdogodniejszym momencie – późnym wieczorem, w porze lunchu lub wcześnie rano, zanim pozostali domownicy wstaną. Nie musisz zwalniać się szybciej z pracy lub martwić się o zorganizowanie opieki dla dzieci, żeby odwiedzić placówkę ubezpieczyciela. Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora ubezpieczenia domu lub mieszkania online.

Jak ubezpieczyć dom lub mieszkanie w bloku przez internet?

Wybierz rodzaj nieruchomości oraz powierzchnię i adres domu lub mieszkania. Poprosimy Cię także o podanie informacji o liczbie szkód zgłoszonych w ciągu ostatniego roku. Wybierz wersję ubezpieczenia dopasowaną do swoich potrzeb: mini, maxi lub mega. Najszerszy wariant możesz rozszerzyć o ubezpieczenie dla roztargnionych – dzięki niemu odzyskasz odszkodowanie, nawet gdy szkoda będzie wynikiem rażącego zaniedbania. Otrzymasz podsumowanie swojego zamówienia oraz całkowity koszt ubezpieczenia. Ostatni krok to wpisanie danych osobowych i opłacenie wybranego pakietu. Cała operacja nie zajmie Ci nie więcej niż kilkanaście minut. Zadbaliśmy o to, żeby internetowy kalkulator ubezpieczenia domu i mieszkania był jak najbardziej przejrzysty i intuicyjny. W każdej chwili możesz skontaktować się także z naszym agentem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z zakupem polisy.

1 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114883,22904363,zabojstwa-i-przestepstwa-w-polsce-2017.html
2 http://ziemianarozdrozu.pl/encyklopedia/107/wplyw-zmian-klimatu-na-polske

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowa ochrona auta
  • OC, AC, Assistance, NNW kierowcy i pasażera, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x