Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj

Kartony

Kartony na przeprowadzkę są zawsze potrzebne i zawsze jest ich za mało. Na szczęście nie tak trudno je zorganizować. Odwiedź wszystkie okoliczne sklepy i dyskonty i pozbieraj z nich niepotrzebne kartony. Sprzedawcy zazwyczaj nie mają problemów z oddawaniem zbędnych pudełek. Dzięki nim uprzątniesz swoje rzeczy, posegregujesz książki i zabezpieczysz ubrania..

Sektory

Na czas przeprowadzki zamień się w stratega i myśl całościowo. Zanim rozpoczniesz wyprowadzkę, podziel swój dom na sektory i pakuj je po kolei. Dzięki temu nie utoniesz w morzu porozrzucanych przedmiotów i kartonów piętrzących się przed drzwiami. Podpisuj też wszystkie pudła, które zapełniasz. W ten sposób będziesz wiedzieć jak bezpiecznie transportować karton, a dodatkowo ułatwi to układanie rzeczy w nowym domu. Pamiętaj również, by delikatne rzeczy przewozić w osobnych pakunkach.

Transport

Jeśli posiadamy auto – świetnie, część rzeczy z pewnością da się przewieźć zwykłą osobówką. Czasem jednak korzystniej wynająć firmę od przeprowadzek, zwłaszcza jeśli wśród bagaży są meble. Jeśli obawiamy się, że nie damy radę przejeść wszystkiego samodzielnie, wybierzmy firmę zapewniającą pomoc w przenoszeniu, pakowaniu i rozpakowywaniu dobytku. Gdy zależy nam na możliwie bezproblemowym przebiegu tej operacji, usługi takiej firmy na pewno się przydadzą. Pomocna może okazać się strona: http://goo.gl/NFZa99, na której firmy transportowe składają oferty, a my musisz tylko wybrać tę najkorzystniejszą.

Wyprzedaż garażowa

Podczas pakowania nagromadzonych przez lata przedmiotów, często natrafiamy na rzeczy, których już nie używamy: stare zabawki, niepotrzebny sprzęt czy wszelkiej maści bibeloty, o których istnieniu dawno już zapomnieliśmy. Większość z tych przedmiotów i tak uznamy za bezużyteczne podczas dekorowania nowego mieszkania. Przeprowadzkową listę rzeczy warto więc nieco uszczuplić. Świetnym pomysłem, zapożyczonym z zachodu, jest urządzenie wyprzedaży garażowej. Wystaw przed domem stół ze swoimi rzeczami i sprzedaj lub oddaj je zainteresowanym. Jeśli nie masz ogrodu, wystaw przedmioty na internetowej aukcji. Pozbędziemy się nie tylko zbędnych przedmiotów, ale również zarobimy dodatkowe pieniądze. Im mniej zbędnych przedmiotów, tym przeprowadzka do nowego domu będzie łatwiejsza.

Ubrania

Podobnie jak z niepotrzebnymi rzeczami, przy przeprowadzce znajdujemy masę nienoszonych ubrań, które są zupełnie dobre i mogą się jeszcze komuś przydać. Zróbmy dobry uczynek i zanieśmy je do domu dziecka albo do organizacji charytatywnej. Możesz je również wrzucić do oznakowanego pojemnika na odzież PCK, na tej stronie znajdziesz mapę z aktualnym położeniem pojemników w Twoim mieście: http://goo.gl/ielwtF.Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

  • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
  • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Świadczenie rodzinne
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x