Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Zanim na dobre sypnie śniegiem i zmrozi niskimi temperaturami, wszyscy działkowicze powinni solidnie się do niej przygotować. Przekopać teren, pozbyć się chwastów, otulić drzewka i ubezpieczyć działkę.

Jesień potrafi być naprawdę piękna i malownicza. Złote liście, rude zachody słońca i babie lato sprawiają, że często zapominamy o czających się za rogiem mrozach. A to błąd, szczególnie w przypadku działkowiczów. Żeby wiosną móc spokojnie wrócić w ulubione miejsce, powinni oni sumiennie zabezpieczyć teren. Oto pięć rzeczy, o których trzeba pamiętać!

Ziemia

Bardzo ważnym etapem przygotowywania ogrodu do chłodów jest zadbanie o ziemię. Pierwszym krokiem powinno być solidne przekopanie wszystkich grządek i nawiezienie ich. Zabieg napowietrzy glebę i pozwoli jej odpocząć. Tak, by wiosną była gotowa na kolejne sadzonki.

Kolejne połacie warto jesienią nawieźć potasem i fosforem, sprawdzi się również wapnowanie. A dla fanów organicznych rozwiązań – kompost. Można go stosować aż do końca listopada.

U schyłku roku najlepiej zbadać typ gleby w ogrodzie. Kwasomierz pozwoli zmierzyć odczyn i da odpowiedź: kwaśna czy zasadowa.

Rośliny

Obowiązkowym etapem przygotowań do zimy jest zadbanie o roślinność. Na początek należy pozbyć się wszystkich chwastów, które obniżają jakość plonów. Zabierają sadzonkom miejsce, wodę i sole mineralne, które te czerpią z ziemi. Na przełomie października i listopada usuń więc wszystkie możliwe chwasty, by nie przeszkadzały np. drzewkom owocowym.

Warto zagrabić zalegające liście tak, by nie tworzyły zbitej warstwy na trawniku. Przygotowane w ten sposób podłoże bez problemu przetrwa śniegi i mrozy.

Bardzo ważnym punktem zimowych przygotowań jest także posadzenie drzewek i krzewów, które trzeba włożyć do gruntu jeszcze przed pierwszymi przymrozkami. Na koniec wszystkie rośliny starannie podlej.

Dom i altana

Niezwykle istotnymi elementami działki rekreacyjnej są również domek czy altana. Należy porządnie się o nie zatroszczyć. Przegląd dachu, rynien i komina to dopiero początek. Od tego zacznij, bo ten rodzaj prac może potem pokrzyżować niekorzystna pogoda.

W domu bezwzględnie wzmocnij okna i drzwi. Sprawdź szczelność, zaimpregnuj drewniane elementy, np. okiennice. Przed ostatnim wyjazdem warto zamontować na oknach dodatkowe zabezpieczenie – tak, by lokum nie kusiło ewentualnych włamywaczy.

Ubezpieczenie działki i ubezpieczenie altanki

Bardzo istotnym elementem przygotowania tej spokojnej przystani do zimy, jest również nabycie odpowiedniego ubezpieczenia działki rekreacyjnej.

UNIQA oferuje możliwość wykupienia ubezpieczenia mieszkania i domu i poszerzenie go o ochronę np. altany właśnie. Elastyczne pakiety sprawią, że sam będziesz mógł zadecydować, które opcje są Ci najbardziej potrzebne. Istnieje możliwość zapewnienia wsparcia takim obiektom jak budynki gospodarcze i garaże.

Warto też ubezpieczyć się od wandalizmu – pozostawione na całe miesiące wiejskie lokalizacje są kuszącym łupem dla różnej maści rzezimieszków.

A ile kosztuje ubezpieczenie domku na działce? Różnie. W zależności od wybranego pakietu i opcji, na którą się zdecydujemy. Najlepiej przed zakupem polisy skontaktować się z ekspertem UNIQA, który doradzi idealną ofertę.

Ciesz się!

Zanim na dobre opuścisz swoje leśne zacisze, powinieneś wykorzystać w pełni ostatnie, słoneczne dni. Październik czy listopad – złota pora roku potrafi być naprawdę piękna. To świetny czas na spacery, ogniska (ale tylko w specjalnych, wyznaczonych miejscach!), wspólne biesiadowanie w świetle gwiazd. Wystarczy cieplejsze odzienie i jesień staje się pięknym przedłużeniem wakacyjnych dni.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x