Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Jak podają policyjne statystyki, w 2017 roku zgłoszono 65 514 przypadków kradzieży z włamaniem[1]. Choć liczba ta z roku na rok maleje, to wciąż niemal 70 tysięcy osób pada ofiarami bandyckiego zachowania. Nic dziwnego, że coraz więcej z nich decyduje się na dodatkową ochronę swojego mieszkania. Jak asekurować lokum, by nie było łatwym łupem dla złodziei? Podpowiadamy!

Dom to zwykle największy dobytek. Najczęściej posiadanie własnego M jest wynikiem wielu wyrzeczeń, kredytu i ciężkiej pracy. Nic dziwnego, że chcesz je odpowiednio chronić. Dom daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Niestety, niektóre nieruchomości są bardziej narażone na włamania – statystki podają, że łupem złodziei najczęściej padają te na parterze i pierwszym piętrze. Dostęp do nich jest znacznie łatwiejszy niż do tych, położonych wyżej (według statystyk 80% włamań dokonywanych jest przez okna).

Zabezpieczenie mieszkania na parterze – to możliwe!

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić zabezpieczając mieszkanie na parterze przed włamaniem, jest wybór odpowiednich produktów antywłamaniowych. Okna wzmocnij kratami lub specjalnymi roletami, zamontuj solidne, wielozamkowe drzwi. Na szczęście czasy są na tyle łaskawe, że nie musisz już rezygnować z estetyki na rzecz bezpieczeństwa. Nowoczesne rozwiązania są i niezawodne, i piękne. W kwestii okien można pomyśleć o wzmacnianych zamkiem klamkach i przeciwwłamaniowych okuciach.

Elektronika w służbie spokoju

Skutecznie złodziei odstraszają również czujniki i kamery zamontowane przy drzwiach, oknach i na balkonach. Migające na czerwono „oko” to znak ostrzegawczy. Złodziej pod obserwacją nie będzie się czuł na tyle pewnie, by wkroczyć do Twojego lokum. To zarówno wsparcie dla domu, jak i zabezpieczenie balkonu na parterze.

Czasem dobrym pomysłem okazuje się nawiązanie współpracy z firmą ochroniarską. Tabliczka wywieszona przed drzwiami informuje wszystkich – łącznie z potencjalnymi włamywaczami – że zamach na Twój mir domowy może się dla nich źle skończyć.

Samopomoc sąsiedzka

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na spokój jest… obserwacja sąsiedzka! Wiele sytuacji pokazało już, że to czujny człowiek w lokalu obok jest gwarancją ochrony dla Twojego M. Warto umówić się więc ze znajomym na wzajemny monitoring. Współdziałanie w tym zakresie wpłynie pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców bloku. A sąsiedzi, jak wiadomo, widzą wszystko!

Jeśli obok rezyduje zaufany znajomy, najlepiej – na czas nieobecności – przekazać mu klucze do domu. Nie jest tajemnicą, że większość włamań jest efektem długich obserwacji celu. Złodzieje wybierają miejsca, których właścicieli nie ma aktualnie na miejscu. Dlatego właśnie warto „zatrudnić” do pomocy przyjaciela, który raz na jakiś czas wpadnie zapalić światło, odsłonić rolety, wywiesić atrapę prania. Tak, by nie kusić losu.

Jeśli myślisz o pełnej ochronie nieruchomości, musisz również wybrać dla niej odpowiednią polisę. Zastanawiasz się jak zabezpieczyć mieszkanie na parterze, a odpowiedź może być bardzo prosta. UNIQA oferuje trzy pakiety ubezpieczenia lokum. Tutaj wybierasz ten odpowiedni dla siebie i – w zależności od potrzeb – dopasowujesz go do swoich potrzeb. Elastyczny zbiór opcji umożliwi stworzenie polisy idealnej. 

[1]http://statystyka.policja.pl/st/przestepstwa-ogolem/przestepstwa-kryminalne/7-wybranych-kategorii-p/kradziez-z-wlamaniem/121941,Kradziez-z-wlamaniem.html

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x