Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Bez względu na to, czy masz nowe czy stare mieszkanie, a może malutki albo bardzo duży dom z ogrodem, zadbaj o ubezpieczenie tej nieruchomości. W jakich sytuacjach sprawdzi się tego rodzaju rozwiązanie? Co wchodzi w zakres takiego ubezpieczenia?

Dlaczego warto mieć polisę? Co obejmuje ubezpieczenie domu?

Przede wszystkim dlatego, aby mieć poczucie, że Twoje miejsce zamieszkania jest bezpieczne. Choć tego rodzaju spokój jest bardzo ważny, nie stanowi jedynego powodu. Oprócz tego takie rozwiązania są bardzo korzystne, ponieważ dają dużą wygodę i elastyczność. To Ty decydujesz, które z opcji są Ci potrzebne. Do wyboru masz zwykle kilka pakietów. Aktualnie w przypadku naszej firmy jest to zakres: MINI, MAXI i MEGA.

Drugą zaletą jest to, że takie ubezpieczenia mają bardzo szeroki zakres. Są one oparte na formule All Risk. Chodzi o to, że wypłacone zostaną Ci pieniądze w przypadku każdej szkody, pod warunkiem, że nie została ona wyraźnie wykluczona w OWU lub umowie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że cokolwiek się stanie, dostaniesz odszkodowanie.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia – podstawowa i dodatkowa ochrona

Zdarzenia losowe, które weszły w skład polisy Twój DOM Plus, podzielone zostały na poszczególne żywioły, a konkretnie blok: ogień (np. uderzenie pioruna, czy sadza), powietrze (np. huragan), ziemia (np. osuwanie się ziemi), woda (m.in. zalanie, śnieg, grad, czy pękanie mrozowe wewnętrznych instalacji budynku). Jednak to jeszcze nie wszystkie kwestie, jakie mogą zostać objęte polisą ubezpieczeniową.

W propozycji naszej firmy znajdziesz też zdarzenia, których brakuje w innych ofertach. Są to wypadki spowodowane czynnikami innymi niż atmosferyczne. Wymienione zostały szkody, które powstały w wyniku aktów wandalizmu oraz graffiti, jak również te wyrządzone przez dzikie zwierzęta.

Bardzo dobrą opcją dla zapominalskich i ciągle zabieganych jest to, że mogą oni skorzystać z polisy dedykowanej osobom roztargnionym. Odszkodowanie będzie wypłacone nawet wtedy, kiedy szkoda powstanie w wyniku rażącego zaniedbania. W sytuacji, kiedy po prostu zapomnisz wyłączyć przysłowiowe żelazko.

Taka polisa będzie chronić nie tylko Twoje cztery ściany, przyda Ci się również wtedy, kiedy uszkodzone zostanie wyposażenie znajdujące się w tych pomieszczeniach. A strata powstanie w wyniku awarii sieci elektrycznej.

Ochrona domu to jeszcze nie wszystko

Zabezpieczyłeś swój lokal mieszkalny przed wszelkim ryzykiem? Jeżeli tak, to zastanów się, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś nad dodatkowymi ubezpieczeniami od zdarzeń losowych. Tymi, które w pewnym stopniu związane są z Twoją nieruchomością i tym, że z niej korzystasz.

Po pierwsze można tu wymienić ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku. Kiedy będziesz je mieć, możesz spać spokojnie. Nie straszna będzie Ci nawet kradzież pieniędzy z internetowego konta bankowego dokonana po włamaniu.

Mieszkasz w bloku i zdarzyło Ci się kiedyś zalać sąsiada? Jeżeli tak, to zapewne wiesz, z jakimi kosztami wiąże się tego typu nieprzyjemne zdarzenie. Także i ten problem można załatwić zupełnie bezproblemowo, kiedy jest się posiadaczem polisy odpowiedzialności cywilnej. Ponadto prawdziwym wsparciem jest ubezpieczenie – ochrona w życiu prywatnym, jak i to od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie mieszkania co obejmuje? Tu znajdziesz potrzebne informacje

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem takiego ubezpieczenia, ale brakuje Ci konkretnych informacji, zajrzyj do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, w skrócie OWU. To tam znajdziesz informacje na temat tego, co zostanie włączone do zakresu ochrony i to, co zostanie z niej wyłączone. Potrzebne dane uzyskasz też u doradcy ubezpieczeniowego.


Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x