Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Własny dach nad głową to najważniejsze miejsce w życiu każdego człowieka. To zwykle na upragnione lokum najdłużej pracujemy, często zaciągamy kredyt, który ma nam pomóc sfinansować ten zakup. Bo wydatek to niemały. Nic dziwnego, że właśnie o mieszkanie czy dom najbardziej dbamy. Żeby tę opiekę dopełnić, powinniśmy zdecydować się na wykupienie odpowiedniej polisy. Ale jaka jest cena takiej ochrony? Ile kosztuje ubezpieczenie domu? Sprawdzamy!

Ubezpieczenie mieszkania – cena

W zależności od tego, jak szerokiego zakresu asekuracji szukamy, będziemy musieli przygotować się na różne wpłaty. Dlatego nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania. Firma, pakiet, charakter usługi – na tym wszystkim buduje się opłatę za nią. Zanim podpiszemy ostateczną umowę, zapoznajmy się dokładnie z różnymi ofertami. Tak, by potem nie żałować niekorzystnej inwestycji, a cieszyć się spokojem wynikającym z dobrze wydanych pieniędzy i, co za tym idzie, wsparciem w trudnych chwilach. Bo to właśnie ono jest najważniejsze przy zakupie polisy.

UNIQA ma dla swoich klientów bardzo korzystną, różnorodną i zapewniającą ochronę propozycję, w której każdy znajdzie idealny dla siebie zestaw. A to dlatego, że funkcjonuje ich kilka – dopasowanych do konkretnych potrzeb i wymagań użytkowników. Pakiet Twój Dom Plus występuje w trzech wariantach: Mini, Maxi i Mega. I to do nich dostosowane są założenia usługi, jej ramy i, w dalszej kolejności, cena.

Dom pod nadzorem

UNIQA zna potrzeby ludzi i wie, jak ważne jest dobranie pakietu do konkretnych oczekiwań i potrzeb. Stworzyła więc system, w którym klient płaci tylko za to, czego faktycznie potrzebuje. Każdy z wariantów można rozszerzać o dodatkowe opcje, m.in. nadzór nad bagażem, sprzętem elektronicznym czy domkiem letniskowym. Każdy ma szansę zgrać konkretnie te rozwiązania, które są mu potrzebne i zrezygnować z tych zbędnych, dzięki czemu obniża się ogólna cena. Tym, co wyróżnia Twój Dom Plus spośród innych polis, jest również formuła All Risk, na której oparto cały system. A to oznacza, że odszkodowanie zostaje wypłacone w przypadku każdej szkody, która nie została wyraźnie wykluczona zapisami umowy. Autorska propozycja i pewność, że – w razie wypadku, szkody czy włamania – na koncie znajdą się pieniądze, czyni Twój Dom Plus jedną z ciekawszych i bardziej atrakcyjnych ofert na rynku. A koszt ubezpieczenia mieszkania jest tutaj skrupulatnie dopasowany do zawartości i zapisów porozumienia z firmą.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Indywidualna propozycja ma również bardzo indywidualny kosztorys. W zależności od tego, który pakiet wybierzemy, poniesiemy różne opłaty. Wariant Mini to podstawowa opieka w niskiej cenie, Maxi za rozsądną gotówkę daje optymalny poziom wsparcia, Mega z kolei sprawuje pieczę wobec wszelkiego ryzyka, które nie jest wyraźnie wyłączone w OWU. To najszerszy wariant zabezpieczenia mienia. Najbardziej wymagający klienci mogą dobrać do niego opcje dodatkowe, które zwiększą jeszcze zakres ochrony. W ofercie dla zamożnych istnieje możliwość ubezpieczenia ruchomości bez sporządzania ich wykazu – wypłata odszkodowania następuje na podstawie dowodu ich posiadania, czyli np. rachunku czy faktury. W ramach tej opcji można objąć pieczą broń myśliwską, a także dzieła sztuki bez wyceny rzeczoznawcy. Do wariantu Mega można dokupić również opcję „dla roztargnionych”, dzięki której nie trzeba martwić się o to, że w domu znów zostało włączone żelazko. Mimo takiego niedopatrzenia UNIQA i tak wypłaci zadośćuczynienie.

Wszystkie te opcje to, oczywiście, dodatkowe wpłaty. Dlatego właśnie zagadnienie „cena ubezpieczenia mieszkania” nie jest tak jednoznaczne w analizie. To od nas zależy, na jaki zakres wsparcia się zdecydujemy i, co za tym idzie, jak dużo zapłacimy – może to być kilka, może kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca. W stosunku rocznym zwykle jest to kilkaset złotych. Warto jednak pamiętać, że przy wyborze polisy to nie pieniądze są najważniejsze, a bezpieczeństwo, które mają nam one zapewnić. Podejmujmy więc współpracę jedynie z takimi firmami, które cieszą się zaufaniem klientów i mają w swoim portfolio odpowiadające nam produkty.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x