Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Dom – miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie. Przystań, o którą większość z nas bardzo długo walczy, której zakup wspiera kredytem czy wieloletnim zaciskaniem pasa. Raz zakupiona ma nam służyć przez dekady. Dach nad głową to synonim spokoju, idealnego, spokojnego miejsca na ziemi, w którym możemy nareszcie być sobą. Ale żeby ten spokój zachować, musi być odpowiednio chroniona. Aby nie stracić dobytku i móc rozkoszować się poczuciem bezpieczeństwa, powinniśmy wybrać dla niej solidną polisę. Bo tylko tak możemy zyskać gwarancję maksymalnej ochrony. 

Dogłębna analiza

Wszyscy ci, którzy zastanawiają się nad wykupem polisy, muszą przede wszystkim przeanalizować gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie. Firm, które oferują takie produkty jest wiele, nie wszystkie jednak zaoferują nam to samo. Warto sumiennie przemyśleć tę kwestię, zanim podpiszemy umowę. Odpowiednia decyzja to tutaj połowa sukcesu. Najlepiej więc poświęcić chwilę na zbadanie różnych ofert. Tak, by mieć gwarancję najwyższej jakości usług. Co powinno się znaleźć w idealnej polisie? Jakich zapisów należy szukać? Na czym trzeba się skoncentrować?

Długa historia

Gdzie ubezpieczyć dom, gdzie ubezpieczyć mieszkanie – oto są pytania. Ile firm, tyle różnych pokus i koncepcji. Zanim podpiszemy umowę, upewnijmy się, że podmiot, z którym chcemy podjąć współpracę, jest godny zaufania i sprawdzony. Wybierajmy tylko te firmy, które od lat działają na rynku i cieszą się poważaniem zadowolonych klientów. Szukajmy znanych nazw i instytucji z historią. UNIQA działa w Polsce już niemal od trzydziestu lat. Początkowo jako Polonia, od 2003 już pod obecną nazwą. Wtedy to firmę wykupił austriacki koncern – wiodący ubezpieczyciel na tamtejszym rynku. Od tej pory UNIQA rośnie w siłę i nieustannie się rozwija. W Polsce jest liderem w ochronie majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz ich mieszkańców. Pod swoją pieczą ma 50 proc. spółdzielni mieszkaniowych, 40 proc. wspólnot mieszkaniowych oraz ponad 500 000 mieszkań.

I to właśnie takie firmy mogą wzbudzać nasze zaufanie. Z oferty UNIQA korzysta ponad milion klientów, a kolejne propozycje z portfolio firmy zdobywają liczne nagrody, np. Laur Konsumenta, Dobra Polisa czy Wybór Konsumenta.

Duży wybór

Ale historia to nie wszystko. Idealna firma powinna dawać wybór. Gdzie najlepiej ubezpieczyć dom? Tam, gdzie możemy szukać wśród kilku interesujących pakietów, dzięki którym uda nam się dostosować produkt do indywidualnych potrzeb. Ubezpieczając nieruchomość w UNIQA, otrzymujemy szansę na skorzystanie z jednego z trzech pakietów: MINI, MAXI i MEGA. Każdy to inny zakres ochrony. Warto się solidnie zastanowić, jakie ubezpieczenie mieszkania będzie dla nas najlepsze. Sprawdźmy kolejno wszystkie te pakiety i to, co zawierają. Później przeanalizujmy swoje oczekiwania. Jeśli nasz dom stoi nad rzeką, pomyślmy o ochronie przed powodzią, jeśli w pobliżu lotniska – od upadku statku powietrznego. Niestety, nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Należy więc zdecydować się na wsparcie, które – w razie kryzysu – pomoże nam wykaraskać się z poważnych kłopotów.

Wygodna obsługa

A jak ubezpieczyć dom? To bardzo proste. W zależności od indywidualnych potrzeb można udać się do placówki firmy UNIQA, gdzie otrzymamy profesjonalną pomoc i obsługę, zadzwonić na infolinię lub zdecydować się na zakup online. Ta ostatnia opcja nie wymaga wychodzenia z domu – wygodnie, w ulubionym fotelu możemy dokonać wyboru idealnego pakietu. Zanim jednak podpiszemy umowę, dokładnie sprawdźmy wszystkie zapisy i decydujmy z głową. Czasem warto rozszerzyć ochronę np. o opcję ubezpieczenia mieszkania lub domu dla roztargnionych. Wypadki chodzą po ludziach. Nie dajmy się im zaskoczyć!

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x