Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj

Chyba niemal każdy czuje się dobrze w wysprzątanym i dobrze urządzonym mieszkaniu. Jednak niestety już nie każdy należy do wielbicieli systematycznego i dokładnego sprzątania. Jeżeli Ty również należysz do takiego grona, koniecznie sprawdź, co możesz zrobić, aby zrobić to zdecydowanie szybciej i prościej. I co ważne efektywniej! Sprzątanie mieszkania naprawdę może być bardzo przyjemne. I co ważne, zajmie Ci naprawdę bardzo mało czasu. Zatem – do dzieła!


Jak efektywnie sprzątać? Bądź systematyczny!

Najlepszą metodą na szybkie porządki jest systematyczność i dokładność. Odkładaj wszystkie rzeczy na miejsce, składaj ubrania i chowaj do szafy, zmywaj po każdym posiłku. Czasem lenistwo bierze górę, ale tam, gdzie, brakuje systematyczności, natychmiast wkrada się chaos i bałagan. Zadbaj o to, aby rzeczy miały swoje stałe miejsce. Dzięki temu nie tylko szybko posprzątasz, ale też zawsze będziesz wiedzieć, gdzie jest to, czego akurat szukasz.

Czysty dom – od czego zacząć?

Zasada jest następująca: najtrudniejsze jako pierwsze. Zacznij sprzątanie od najbrudniejszego miejsca w domu, takiego, które potrzebuje największego wkładu pracy. Uporządkuj je w pierwszej kolejności i przechodź do kolejnych, aż zostaną Ci takie, które wymagają najmniej zachodu. To sprawi, że zrobisz dużo i nie stracisz energii na błahostki. Dzięki temu bardzo szybko uzyskasz pożądany efekt i będziesz cieszyć czystym mieszkaniem. A o to przecież nam chodzi!

Przyjmij odpowiednią kolejność!

To oczywiste, ale dobra kolejność w sprzątaniu ułatwia i skraca prace. Najpierw ścieraj kurze, później odkurzaj podłogi, a na końcu umyj je na mokro. Podobnie z czyszczeniem szafek czy kabin prysznicowych, zaczynaj od środka, a kończ na zewnątrz. Jeżeli zrobisz odwrotnie, może się tak stać, że pewne czynności wykonasz podwójnie. Spowodujesz, że będziesz mieć zdecydowanie więcej pracy niż w rzeczywistości. Dlatego przygotuj odpowiedni plan działania i do dzieła! Czysty dom – to możliwe!

Jak sprzątać w domu? Nie rozpraszaj się!

To przypadłość wszystkich: podczas sprzątania znajdujemy starą zabawkę z dzieciństwa, jakąś książkę, której nie dokończyliśmy, albo pamiątkę z wakacji nad morzem. Przerywamy wtedy porządki i dajemy się porwać wspomnieniom, rozpraszamy się, albo zwyczajnie bawimy tym, co znaleźliśmy. W ten sposób sprzątanie będzie trwało wieczność. Niestety trzeba temu powiedzieć STOP! I przyjąć zasadę, najpierw obowiązki, później przyjemności! Kiedy już posprzątasz swoje mieszkanie, usiądź wygodnie w fotelu, zrób sobie dobrą kawę lub herbatę, a następnie zacznij cieszyć się wspomnieniami. Możesz to zrobić zupełnie bez żadnych wyrzutów sumienia! Twoje mieszkanie będzie przecież wysprzątane.

Nie rób sobie pod górkę, utrzymuj porządek!

Unikaj zagracania przestrzeni. Na wierzchu trzymaj tylko to, co jest niezbędne. Dla reszty rzeczy znajdź miejsce w szafkach i szufladach. Po pierwsze, pomoże Ci to lepiej zorganizować mieszkanie i łatwiej wszystko znajdziesz, po drugie, gdy przyjdzie do sprzątania, będzie mniej przedmiotów do przestawiania i wycierania z kurzu, a to oznacza oszczędność czasu. Zainwestuj w pudła, kartony i inne tego typu rzeczy. Przy okazji mogą one stanowić funkcję elementu dekoracyjnego. W sklepach znajdziesz mnóstwo propozycji, które pozwolą Ci urządzić swój dom, tak jak lubisz. Ulubiony kolor, wzór – tutaj nie powinno być problemu! Czy już wiesz, jak sprzątać mieszkanie?


 

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

  • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
  • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej
Mężczyna podrzuca syna leżąc na kanapie

Pakiet Bezpieczeństwa

  • Ubezpieczenie na życie w trzech wariantach
  • Świadczenie rodzinne
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x