Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Przeprowadzka

  Jeśli zmieniasz adres na nowy i jesteś właśnie w trakcie przeprowadzki (polecamy artykuł z poradami na Przeprowadzkę), to świetnym pomysłem na przełamanie pierwszych sąsiedzkich lodów jest upieczenie ciastek i odwiedzenie z nimi okolicznych mieszkań. Dobrze jest poznać sąsiadów, chwilę porozmawiać, a nawet może zapytać o wykonywane przez nich zawody. Kto wie, może wśród nich będzie hydraulik, który pomoże przy cieknącym kranie?

 2. Imprezy

  Gdy planujesz urządzić imprezę, uprzedź swoich sąsiadów. Pokażesz im, że szanujesz ich prawo do spokoju i że troszczysz się o Wasze dobre relacje. Przy okazji podaj im swój numer telefonu i poproś by, najpierw zadzwonili do Ciebie zanim wykręcą numer policji, gdy będzie za głośno.

 3. Pomoc

  W budynku, w którym mieszkasz są zapewne ludzie, którym możesz pomóc. Być może Twoim sąsiadem jest starsza pani, dla której możesz co jakiś czas np. zrobić zakupy. Wdzięczność, jaką dostaniesz, to wystarczająca zapłata. A może przy okazji dowiesz się czegoś ciekawego z ich historii?

 4. Cisza nocna

  Zazwyczaj trwa od 22.00 do 6.00. By żyć z sąsiadami w zgodzie należy jej przestrzegać. Szczególnie, gdy mieszkasz w bloku. Niezależnie od ciszy nocnej, unikaj trzaskania drzwiami, słuchania głośnej muzyki, czy głośnych rozmów na klatce schodowej.

 5. Bądź zaangażowany

  Często słyszy się o prawdziwych ludzkich dramatach, które dzieją się gdzieś za drzwiami, przy niemej zgodzie wszystkich wokół. Domowe awantury, przemoc to zjawiska, obok których nie można przechodzić obojętnie. Dlatego w imię społecznego ładu i pomocy innym interweniuj, gdy masz wrażenie, że dzieje się coś złego. Pamiętaj, że masz szansę i wpływ, aby to zmienić. Nie musisz robić tego osobiście, czasem wystarczy nawet anonimowy telefon na policję albo do specjalistów z Niebieskiej Linii, którzy powiedzą, jak możesz pomóc (tel.: 22 668-70-00).

Pani z tabletem
Rekomendowane ubezpieczenia

Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

 • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
 • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej
Tato z trójką niemowlaków

Wysoka Ochrona

 • Terminowe ubezpieczenie na życie
 • Świadczenie na wypadek śmierci żywiciela rodziny
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x