Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?

Praca zajmująca osiem-dziesięć godzin dziennie, regularne wyjazdy, częste wyjścia... Analizując swój tryb życia, może się okazać, że Twoje mieszkanie przez większą część dnia jest puste. Nie możemy nieustannie kontrolować swojego domu, co niekiedy może stać się powodem niemałych kłopotów. Zapoznaj się z możliwymi zagrożeniami, aby zawczasu zastanowić się, jak im przeciwdziałać.

Zniszczenia spowodowane przez pupili

Zostawiając swojego psa pod opieką innej osoby, nigdy nie można mieć gwarancji, że ta okaże mu właściwą troskę. Efektem tego może być spowodowanie frustracji zwierzaka, który wyładuje ją na najbliższym fotelu czy butach leżących w korytarzu. Także regularne niewychodzenie z czworonogiem na zewnątrz może poskutkować zniszczeniem wykładziny czy ścian z powodu załatwienia swoich potrzeb w tych miejscach. Najwięcej szkód pies czy kot może wyrządzić wtedy, kiedy zostaje w domu całkowicie sam. Zwierzęta z powodu rozdrażnienia mogą w tym czasie poniszczyć meble czy inne przedmioty użytkowe, a nawet pobić leżące na blacie naczynia w kuchni, jeśli znajdą w nich smakołyki. Bez odpowiedniej dyscypliny i opieki futerkowi przyjaciele mogą narobić Ci sporo kłopotów.

Problemy z instalacją elektryczną i wodną

Zdarza się, że przewody, szczególnie w budynkach z lat. 70 i 80., są już przestarzałe i niewymieniane od lat. Tego typu instalacje nie są dostosowane do obciążeń spowodowanych współcześnie używanymi sprzętami elektrycznymi. Przewody posiadają za małe przekroje i w tak zwanych godzinach szczytu, kiedy jednocześnie jest podłączonych do nich za wiele urządzeń, obwody mogą się przegrzewać. Materiał, z którego niegdyś je produkowano to aluminium i zbytnie podgrzanie go wywołuje efekt „pływania”, co właśnie staje się powodem przebić i iskrzenia się instalacji. Jednak takie sytuacje nie muszą wydarzać się jedynie w blokach, ale i domkach, w których nie ma pewności, jakich materiałów użyto do stworzenia obwodu elektrycznego.

Zalanie mieszkania

Zdarzyło Ci się wrócić do domu i zastać mokrą łazienkę z powodu kapiącej z sufitu lub ścian wody? Pomieszczenia poszkodowane zalaniem często nadają się po prostu do gruntownego remontu. Nie zawsze winę może ponosić sąsiad mieszkający ponad Twoim mieszkaniem. W ścianach bloków są zainstalowane różne instalacje, a w tym piony wodne i kanalizacyjne, które nie stanowią własności właściciela lokalu, a w związku z tym nie odpowiada on za ich konserwacje czy defekt. Z tego względu może dojść do zalania obu mieszkań, ze szkodą dla właścicieli, gdzie żaden z nich nie będzie ponosił za to odpowiedzialności.

Włamania

Bezpieczeństwo domu to jedna z najważniejszych kwestii, o które chce zadbać każdy właściciel nieruchomości. Z tego względu wiele osób decyduje się na zainstalowanie monitoringu na terenie swojej posesji czy podłączenie alarmu antywłamaniowego. Dzisiaj, w dobie wielu technologii, włamywacze stają się coraz bardziej sprytni i pomimo wielu zabezpieczeń wciąż zdarzają się kradzieże dóbr. Według statystyk Policji[1] w 2017 r. na terenie Polski doszło do ponad 65,5 tys. włamań z kradzieżą, z czego jedynie 36% zostało wykrytych.

Przygotuj się na niespodziewane i uchroń od zbędnych wypadków zawczasu np. poprzez wykupienie odpowiedniej polisy mieszkaniowej. Dzięki temu będziesz miał pewność, że określenie „bezpieczny dom” nie będzie tylko metaforą, a stanem faktycznym. Nie stań się ofiarą powiedzenia „mądry Polak po szkodzie” i zawczasu zapewnij odpowiednią ochronę swoim domownikom.

Źródła:
[1] http://statystyka.policja.pl/download/20/184798/przestepstwa-kradziezzwlamaniem.pdf

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Mężczyna w sportowym aucie ( kabriolet) z wyciągniętą ręką w lewym kierunku

Ubezpieczenie komunikacyjne

  • Kompleksowe ubezpieczenie Twojego auta
  • OC, AC, Assistance, NNW, Rehabilitacja
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x