Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj
Plac budowy to miejsce, w którym mogą wydarzyć się nieprzewidziane sytuacje. Ciągle coś się tu dzieje i nie sposób pomyśleć o wszystkim, co mogłoby nas spotkać. Wszyscy ci, którzy chcą mieć pewność, że proces powstania ich nieruchomości zakończy się sukcesem, powinni rozważyć wykupienie ubezpieczenia domu w budowie.

Ubezpieczenie robót budowlanych

Niektóre firmy oferują swoim klientom zabezpieczenie domu, który dopiero powstaje. Taka polisa pozwala nam cieszyć się spokojem i pewnością, że – nawet w razie nieprzewidzianych wypadków – całość dobiegnie końca i nasze wymarzone lokum ostatecznie powstanie.
Ochrona obejmuje w takim przypadku właśnie powstający budynek i zabezpiecza go przed fatalnymi skutkami różnych zdarzeń losowych takich jak np. spalenie, uderzenia pioruna czy powódź. Co niezwykle ważne, UNIQA zapewnia także asekurację na wypadek dewastacji i kradzieży. A te, niestety, wciąż zdarzają się na placach konstrukcyjnych.  

Dobra polisa obejmie również sprzęt i materiały oraz wyposażenie budowlane, które znajdują się w miejscu ubezpieczonego obiektu.
To więc nie tylko pewność, że wymarzona nieruchomość zostanie oddana do użytku, ale także spokój o własne finanse. Wszystkie zniszczone lub skradzione z miejsca prac rzeczy zostaną wycenione, a koszty, które ponieśliśmy przy ich zakupie, będą nam zwrócone. Dostaniemy więc z powrotem wszystko to, co zainwestowaliśmy.

Ubezpieczenie budowy – co obejmuje?

Ubezpieczenie budowy domu obejmuje zwykle budynek mieszkalny lub lokal mieszkalny ze stałymi elementami, budynek gospodarczy lub garaż ze stałymi elementami i stałe części działki takie jak: nawierzchnia chodników, podjazdów, placów utwardzonych oraz ogrodzenie posesji wraz z bramą albo furtką i oświetlenie posesji. Jak widać, możemy więc być spokojni o wszystko, co znajduje się na działce.
Ale to nie wszystko. UNIQA w swojej ofercie dodaje do tego ochronę wszystkich materiałów budowlanych znajdujących się na tym terenie oraz tych zgromadzonych w domu lub garażu. Do tego ubezpiecza całe wyposażenie.

Ubezpieczenie ryzyk budowlanych

W przypadku zawarcia umowy firma, z którą współpracujemy, obejmuje ochroną naszą odpowiedzialność cywilną w momencie, w którym – w miejscu prowadzonych przez nas prac – w wyniku czynu niedozwolonego dojdzie do uszkodzenia lub kradzieży mienia. Towarzystwo jest wtedy zobowiązane naprawić to, co zniszczyła osoba trzecia.

W zależności od naszych preferencji możemy rozszerzyć pakiet o inne, przydatne opcje, np. odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone w majątku osób trzecich w związku z prowadzoną budową.

Mienie objęte takim pakietem zawsze jest bezpieczne na wypadek skutków takich zdarzeń losowych jak pożar, uderzenie pioruna, huragan, upadek statku powietrznego, lawina, zapadanie się ziemi, osuwanie się ziemi, zalanie, uderzenie pojazdu mechanicznego czy upadek przedmiotów na objęte umową przedmioty.

W zakresie ochrony od zdarzeń losowych UNIQA odpowiada również za szkody będące następstwem akcji ratowniczej prowadzonej w związku ze zdarzeniem losowym objętym zakresem polisy.

Dobre ubezpieczenie od ryzyk budowlanych to coś, o czym powinien pomyśleć każdy przyszły właściciel nieruchomości. Da nam pewność, że zainwestowane w wymarzone lokum środki nie przepadną nawet w najbardziej kryzysowej sytuacji.

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

  • Ubezpieczenie turystyczne
  • NNW, ubezpieczenie bagażu i sprzętu podróżnego
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x