Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeczytaj

Twoje dziecko właśnie rozpoczęło edukację – choć rozpiera Cię duma, masz wiele obaw. Czy poradzi sobie z nowymi obowiązkami? Czy w razie nieszczęśliwego wypadku otrzyma odpowiednią pomoc? Bez względu na to, ile ma lat, zadbaj o jego bezpieczeństwo. Niestety, statystyki mówią same za siebie – wypadki w szkołach i przedszkolach zdarzają się bardzo często.


Co pokazują liczby?

Na stronie danepubliczne.gov.pl zamieszczone zostało podsumowanie na temat ilości wypadków w szkołach i placówkach w roku szkolnym 2016/2017 (stan na 30.09.2017)1. Statystyki pokazują występowanie tych zdarzeń w poszczególnych województwach, a także w różnych placówkach edukacyjnych. Niestety, w tym czasie doszło do 13 wypadków śmiertelnych, 102 ciężkich i do aż 59449 zdarzeń innego typu.

Sytuacje te najczęściej mają miejsce w szkołach podstawowych. Na drugim miejscu w każdym z województw były gimnazja i odziały gimnazjalne w szkołach innego typu. Przykładowo w województwie zachodniopomorskim, w szkołach podstawowych wypadki miały miejsce w aż 1067 placówkach. Jeszcze więcej takich sytuacji było w podstawówkach w woj. wielkopolskim (2703 przypadków), śląskim (4573), mazowieckim (3439), małopolskim (2746).

Co ciekawe, zdarzenia te dotyczą także starszych dzieci i młodzieży. Zanotowano je także w: zasadniczych szkołach zawodowych, liceach ogólnokształcących, technikach i młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.

Wśród przyczyn wypadków wymieniono: nieuwagę, pobicie, umyślne uderzenie, brak lub niedostateczny nadzór nad uczniem, niewłaściwe zabezpieczenie klatek schodowych i korytarzy, zły stan techniczny obiektów. Dochodziło do tych zdarzeń w przerwach międzylekcyjnych, podczas wycieczek i innych form wypoczynku, a także w czasie zajęć edukacyjnych, praktyczno-technicznych, jak również wychowania fizycznego. Najczęściej miały miejsce obrażenia głowy (8408 osób) i kończyn (45802 osoby). Pewną rekompensatą w takich sytuacjach jest wykupienie polisy.  Czy ubezpieczenie szkolne obejmie swoim zakresem te wszystkie wypadki?

Ubezpieczenie NNW szkolne – co warto o nim wiedzieć?

To ubezpieczenie ucznia od następstw nieszczęśliwych wypadków chroniące przed skutkami trwałego uszkodzenia ciała lub śmierci. Zawiera się je na czas roku szkolnego oraz wakacji. Gwarantuje ochronę przez całą dobę i na całym świecie. Każdy, kto zdecyduje się na takie rozwiązanie, ma do wyboru wariant podstawowy i rozszerzony.

Ubezpieczenie szkolne – sprawdź w jakich sytuacjach możesz na nie liczyć

Ubezpieczenie szkolne: co obejmuje swoim zakresem? W podstawowym zakresie znalazły się świadczenia w wyniku: uszczerbku na zdrowiu, zachorowania na sepsę, pogryzienia przez psa czy uszczerbku i śmierci spowodowanej zawałem serca lub udarem mózgu. Natomiast w pełnej ochronie mieści się: zadośćuczynienie za ból, zgon ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego, zwrot kosztów leczenia za granicą, opłaconej wycieczki, jak i czesnego. Przy wyborze ubezpieczenia kierujmy się przede wszystkim jego zakresem, a w dalszej kolejności ceną. Pod uwagę bierzmy również wysokość sumy ubezpieczenia NNW dziecka. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka jeszcze przed pierwszym dzwonkiem.

 

1 https://danepubliczne.gov.pl/dataset/wypadki_w_szkolach_i_placowkach_oswiatowych/resource/9efde35d-fa5c-4aaa-b7fc-5c2285d5eb07Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Fachowiec przy pracy

Bezpieczna Przyszłość

  • Grupowe ubezpieczenia na życie
  • Ochrona pracowników i ich bliskich
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x