Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

CO PODLEGA OCHRONIE?
Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie grobu oraz czy warto to robić? Biorąc pod uwagę koszt postawienia tego rodzaju pamiątki oraz możliwe sytuacje, w których może on ulec zniszczeniu, z pewnością warto to szczegółowo przemyśleć. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zastanów się nad poniższymi kwestiami.

Proces stawiania nagrobka

Jest bardzo pracochłonny i kosztowny. W trakcie zamawiania nagrobka musisz dobrać do niego rodzaj kamienia, kształt, liternictwo, akcesoria (krzyże, wazony itd.), które powodują, że stworzenie tego rodzaju monumentu jest po prostu drogie. Firmy kamieniarskie zwykle zapewniają tylko rok gwarancji, ale ta dotyczy jedynie zniszczeń z powodu źle wykonanej usługi lub słabej jakości nagrobka. Co zrobić, jeśli dojdzie do zniszczenia grobu z innego powodu?

Ubezpieczenie a koszt naprawy

Przykładowo w UNIQA polisę na nieruchomość lub mieszkanie, możesz w łatwy sposób poszerzyć o ubezpieczenie nagrobka. Nie będzie to duży koszt w porównaniu do jednorazowej wpłaty, którą będziesz musiał pokryć w przypadku zniszczenia grobu. Średnio cena nowej tablicy nagrobnej wynosi min. 400 zł, a najtańsza opcja piaskowania (wyżłobienia) liter to 4 zł od sztuki. Jak widać, opłacenie szkód w momencie, gdy się wydarzą, może okazać się niezwykle kłopotliwe. Z kolei ubezpieczenie pokrywa nie tylko zniszczenia spowodowane celowym działaniem człowieka, ale też czynniki zupełnie niezależne od nikogo.

Polisa – na co należy zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup ubezpieczenia grobu, zapytaj agenta czego dokładnie dotyczy umowa. Szczególnie zwróć uwagę na to, czy obejmuje ona najczęstsze przyczyny dewastacji, takie jak: upadek na nagrobek ciężkich przedmiotów, zjawiska atmosferyczne i wandalizm. Dzięki temu, nie będziesz musiał martwić się o niespodziewane szkody.

Chcąc zadbać o nagrobek, nie zatrzymuj się jedynie na wyborze jego stylizacji. Pomyśl o tym kompleksowo i za parę złotych ubezpiecz monument, by zachował swoją jakość przez lata.


Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Fachowiec przy pracy

Bezpieczna Przyszłość

  • Grupowe ubezpieczenia na życie
  • Ochrona pracowników i ich bliskich
Dowiedz się więcej
Ojciec z synem na deskorolce

Aktywne Życie

  • Ubezpieczenie na życie dla osób aktywnych
  • Świadczenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x