Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przeczytaj
 1. Niebezpieczne burze

  Każdego dnia na świecie występuje w tym samym czasie od 2000 do 4000 burz. Wydaje Ci się, że to niemożliwe? A jednak potwierdzają to dane Krajowego Instytutu Meteorologii. Każdego roku w Polsce od porażenia piorunem ginie kilka osób. Przykładowo, pod koniec maja 2016 roku samotnie schodzący ze szczytu  Babiej Góry 40-latek został śmiertelnie porażony piorunem. Podobna sytuacja, na szczęście bez skutków śmiertelnych, miała miejsce w Pieninach także wiosną 2016 roku, gdzie burza zaskoczyła grupę turystów. W konsekwencji ranne zostały trzy osoby, z których jedna została przewieziona do szpitala w stanie ciężkim.
  Jednak burze niosą za sobą o wiele więcej niechcianych skutków. Jedna burza z dnia 17.06.2016 to 11,5 tys. interwencji straży pożarnej, 400 tys. odbiorców bez prądu, 767 uszkodzonych w różnym stopniu budynków, 298 podtopionych domów.

  Źródło: Raport Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

 2. Jak zachować się podczas burzy?

  Mimo, iż na tle innych nieszczęśliwych wypadków śmiertelnych, prawdopodobieństwo uderzenia piorunem jest niskie, to jednak warto zadbać o bezpieczeństwo nasze i bliskich podczas burzy. Zapoznaj się z praktycznymi poradami, jak zachować się podczas burzy:

  1. Nigdy nie chowaj się pod drzewem!
  2. Unikaj urządzeń metalowych i pod napięciem. Wyłącz telefon i zapomnij o rozkładaniu parasola.
  3. Jeśli zostaniesz zaskoczony przez burzę będąc na otwartej przestrzeni, przyjmij pozycję embrionalną. Uklęknij i przyłóż ręce do ziemi tak, by w momencie porażenia, energia miała jak najkrótszą drogę do ziemi, gdzie się rozładuje.
  4. Unikaj jezior, stawów i morza. Jeśli jesteś w małej łodzi, to jak najszybciej z niej wyjdź. Przebywanie w górach też nie należy do najbezpieczniejszych. Zawsze postaraj się zejść poniżej grzbietu górskiego – ok. 100 metrów.
  5. Pomóż osobie porażonej piorunem. Nie musisz się bać, że energia elektryczna przejdzie na Ciebie, ponieważ jej rozładowanie następuje natychmiastowo.

 3. Przezorny, zawsze ubezpieczony

  Czasem jednak zdenerwowanie, roztargnienie czy zwyczajny pech mogą doprowadzić do tragedii podczas burzy. W przypadku dojścia do uderzenia piorunem w nas, ale także każdego innego nieszczęśliwego zdarzenia, warto mieć polisę NNW. Brzmi enigmatycznie? Ubezpieczanie NNW to skrót od ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Mimo, iż kodeks cywilny nie określa wprost pojęcia nieszczęśliwego wypadku, definiuje się go jako nagłe zdarzenie, wywołane przyczyną zewnętrzną, w następstwie którego ubezpieczony, niezależnie od swojej woli, doznał uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł.
  Ubezpieczenie NNW, choć nie uchroni nas od niebezpiecznych zdarzeń, to stanowi zabezpieczenie finansowe dla Ciebie, a przede wszystkim dla Twojej rodziny. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy nieszczęśliwy wypadek może nas spotkać. Będzie on nie tylko tragedią dla Twoich bliskich w wymiarze emocjonalnym, lecz także najprawdopodobniej poważnym utrudnieniem w wymiarze finansowym.
  Cena ubezpieczenia NNW jest naprawdę niewysoka w stosunku do sumy ubezpieczenia, jaką otrzymujemy w zamian. Przykładowo, przy ubezpieczeniu na życie Aktywne Życie firmy UNIQA zapłacisz 100 zł na rok za polisę o sumie ubezpieczenia na 50 000 zł na wypadek śmierci lub 180 zł za sumę ubezpieczenia na 100 000 zł. Dziennie to koszt zaledwie między 0,27 zł – 0,49 zł. Warto?  Sam zdecyduj.

Pani z tabletem

Rekomendowane ubezpieczenia


Rekomendowane produkty

Poznaj ubezpieczenia UNIQA proponowane specjalnie dla Ciebie:

Kobieta na fotelu

Twój DOM Plus

 • Ubezpieczenie mieszkania lub domu
 • Home Assistance gratis
Dowiedz się więcej
Para leżąca na ziemi i obserwująca niebo

Radość Odkrywania

 • Ubezpieczenie turystyczne
 • NNW, OC, ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu
Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz.

tel: 801 597 597
tel: 42 66 66 500

Koszt połączenia: wg taryfy operatora.

centrala@uniqa.pl Znajdż placówkę

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x