Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pakiety ubezpieczeń dla firm

Whistleblowing

Whistleblower (pol. Sygnalista) – nowy system do zgłaszania nieprawidłowości i nadużyć już od lipca w UNIQA!

Czym jest whistleblowing?

Whistleblowing – to demaskowanie, sygnalizowanie nieprawidłowości i zachowań nieetycznych, korupcyjnych wyznaczonym pracownikom w organizacji.
Idea informowania o nieprawidłowościach przez pracowników organów rządowych oraz firm powstała w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie XX wieku. W ślad za USA poszły Kanada, Wielka Brytania oraz pozostałe kraje Europy, w tym Polska.
Nowy system do zgłaszania nadużyć.

Whistleblower (pol. Sygnalista) – to nowy system do zgłaszania nieprawidłowości i nadużyć stworzony przez Grupę UNIQA we współpracy z lokalnymi Spółkami. System pozwala w sposób uniwersalny zgłaszać nieprawidłowości występujące w organizacji. Sygnalistą może być każdy: pracownik, potencjalny czy aktualny klient, współpracownicy, kontrahenci. Zgłoszenia można dokonać wybierając jedną z wymienionych kategorii:
- podejrzenie nadużyć lub manipulacji na rynku, wykorzystywania informacji poufnych,
- podejrzenie korupcji,
- podejrzenie prania pieniędzy,
- podejrzenie innych przestępstw finansowych (np. defraudacja, oszustwa finansowe),
- podejrzenie naruszenia przepisów prawa konkurencji i prawa kartelowego (np. zmowy cenowe),
- podejrzenie naruszenia przepisów prawa pracy,
- podejrzenie naruszenia przepisów o ochronie danych,
- podejrzenie naruszenia regulacji i rekomendacji regulatora,
- podejrzenie naruszenia przepisów prawa podatkowego.

Jak korzystać z Whistleblowera ?

Aplikacja Whistleblower dostępna od lipca  pod adresem https://uniqagroup.whistleblowernetwork.net/ gdzie sygnalista - każda zainteresowana osoba ma możliwość zgłoszenia sprawy, również anonimowo. Komunikacja między zgłaszającym a odbierającym zgłoszenie jest możliwa poprzez utworzenie indywidualnej skrzynki kontaktowej w systemie.
Zapewniamy całkowitą anonimowość i ochronę osobie zgłaszającej podejrzenie naruszenia. Anonimowa pozostaje również osoba, która to zgłoszenie otrzymuje. Każde zgłoszenie będzie sprawdzane przez drugiego operatora systemu, tak aby wykluczyć możliwość wystąpienia konfliktu interesów.
Chociaż nie jest to obowiązkowe, zachęcamy do podawania swoich danych w zgłoszeniu. W ten sposób komunikacja przebiega bezpieczniej i sprawniej, a Sygnalista ma możliwość śledzenia statusu zgłoszenia, czy zadawania dodatkowych pytań. Pamiętaj, że nawet jeśli podasz swoje dane osobowe, nie zostaną one upublicznione innym pracownikom, twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.
 
Zapewniamy całkowita poufność wszystkich zgłoszeń. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w części "Ochrona prywatności".

Pomóż nam zwalczać przejawy korupcji i przestępczości gospodarczej. Każde zgłoszenie ma duże znaczenie i pomaga unikać strat ekonomicznych i chronić dobre imię firmy. Dzięki tym działaniom będziemy mogli zapewnić uczciwość i wiarygodność naszej działalności, a przez to sukces przedsiębiorstwa.

Pamiętaj proszę, że system Whistleblower nie może być wykorzystywany do celowych pomówień oraz świadomego składania fałszywych informacji.

WHISTLEBLOWING >>


Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x