Portal używa plików cookies (tzw. ciasteczek).
Korzystając z serwisu internetowego www.uniqa.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

15 października 2020 roku UNIQA i AXA sfinalizowały transakcję zakupu przez UNIQA spółek AXA w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Oznacza to, że w Polsce Grupa UNIQA stała się nowym właścicielem AXA Ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji, AXA Życie Towarzystwa Ubezpieczeń, AXA Polska, AXA Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych i AXA Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego.
Razem wchodzimy do ścisłej czołówki polskiego rynku ubezpieczeń - z 5 milionami klientów oraz przypisem składki wartym niemal 4 mld zł stajemy się 5. co do wielkości grupą ubezpieczeniową
w Polsce. Łączymy to, co w nas najlepsze, aby pozostać dobrym pracodawcą, zaufaną instytucją finansową, z konkurencyjną ofertą i wygodnym serwisem.
Nasza pełna integracja odbędzie się na mocy prawnego połączenia spółek ubezpieczeniowych, na które musi wyrazić zgodę Komisja Nadzoru Finansowego. Spodziewamy się, że nastąpi to przed końcem I półrocza 2021 roku.
UNIQA i AXA w Polsce działają jeszcze jako odrębne podmioty prawne. Do czasu pełnej integracji nic się nie zmienia dla naszych klientów, pracowników i partnerów. Klienci nie muszą teraz
podejmować żadnych działań.

Gdy przyjdzie czas połączenia, dołożymy wszelkich starań, aby przebiegało harmonijnie, a wszyscy czuli się dobrze poinformowani. Na tej stronie będziemy przekazywać aktualne informacje dotyczące fuzji oraz, co te zmiany w przyszłości dla Państwa oznaczają.

UNIQA poinformowała o zamiarze zakupu spółek AXA w Polsce, Czechach i na Słowacji w lutym 2020 roku.
Transakcja nie dotyczy innych firm działających w Polsce pod marką AXA - AXA Partners, AXA Assistance ani AXA XL.

Opuszczasz nas?

Odwiedź nas na FB UNIQA Polska

x